تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۰:۵۱:۱۸
کد مطلب : 80808

هاشمی در عوض کردن صحنه ها استاد است ولی مردم دیگر باور نمی کنند/هاشمی می خواهد خودش مطرح باشد

حجت الاسلام روانبخش گفت:اقای هاشمی در عوض کردن صحنه ها استاد است اما مردم این صحبتها را باور ندارند، اگر باور مردم این بود زمان اعلام بیانیه لوزان با وجود اعلام ها جهت حضور در فرودگاه،جمعیت بسیار فراوانی حاضر می شد

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از اهوازنوین،حجت‌الاسلام قاسم روان‌بخش عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی(ره) در گفتگو با اهوازنوین در پاسخ به این سوال که دلیل اظهار نظرهای هاشمی رفسنجانی درنقل خاطره از همسر امام (ره) چیست اظهار داشت : اقای هاشمی در عوض کردن صحنه ها استاد است اما مردم این صحبتها را باور ندارند، اگر باور مردم این بود زمان اعلام بیانیه لوزان با وجود اعلام ها جهت حضور در فرودگاه،جمعیت بسیار فراوانی حاضر می شد،مردم دیگر به اینجور حرف ها اعتمادی ندارند،اعتماد مردم همان طور که حضرت آقا فرمودند و به رخ آنها کشیده شد به ۲۲بهمن است ، جمعیت ۲۲ بهمن را ببینید با جمعیت صدتایی فرودگاه مقایسه کنید .

عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی(ره)در پاسخ به اینکه چرا موسسه حفظ و نشر آثار امام با توجه به بودجه ای که از بیت المال دریافت می کند درباره این خاطره گویی های تحریف شده اقداماتی انجام نمی دهد ،پاسخ داد : آقای هاشمی به اقای سیدحسن خمینی لقب علامه داده است، اگر موسسه حفظ و نشر آثار امام در این موضوعات به وظیفه اش درست عمل می کرد ، قطعا از سوی آقای هاشمی علامه خطاب نمی شد.

حجت‌الاسلام روان‌بخش در خصوص اقدامات اخیرهاشمی رفسنجانی گفت : در این برهه زمانی که حضرت اقا درباره مذاکرات هسته ای صحبت کرده اند مسئولان با نخبگان باید گفتگو و مشورت کنند و محققین، روزنامه نگاران بنویسند ، تلویزیون ، رادیو و ومطبوعات باید تحلیلاتی را ارائه دهند و این مواضع باید دائما در جامعه تکرار شود.

وی ادامه داد : آقای هاشمی در اقدام اخیر خود در نقل خاطره از همسر امام (ره) جز انحراف افکارعمومی هدفی نداشته و از طرف دیگر با سخن گفتن از شکستن حصر سران فتنه قصد دارد از سویی توجهات را در بیرون (خارج از کشور) معطوف خود کند و مانور دهد واز سویی دیگر در داخل کشور نیز بحث جدیدی باز کند که تحت الشعاع قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام روان‌بخش در پاسخ به دیگر موضوع مطرح شده در برخی رسانه ها پیرامون اینکه چرا آقای هاشمی قصد دارد اخبار را از سمت عربستان تغییر داده و به سمت و سویی دیگر سوق دهد نیز پاسخ داد : حج را در زمان آقای کروبی تعطیل کردند و حج عمره هم در زمان آقای روحانی تعطیل شد، اما اینکه عده ای می گویند این مشکل با یک سفر حل می شدخب بروند حلش کنند، اما بنظر می آید اقای هاشمی میخواهد خودش مطرح باشد و اگر در این دوره او رییس جمهور شده بود به نظرشان همه چیز درست بود، زیرا همچنان معتقد است آن کسی را که مردم می خواستند رای نیاورد .
عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی(ره) در بخش دیگر صحبتهای خود در خصوص علت عدم انتشار فکت شیت ایرانی توسط وزارت خارجه گفت : مردم خواستار انتشار این فکت شیت هستند،همان طور که رهبری فرمودند ما مساله پنهانی با مردم نداریم و این بهانه توسط برخی از افراد جز بر افزودن بر نگرانی منتقدین چیزی در پی ندارد.

وی ادامه داد : این مذاکرات همان طور که حضرت آقا فرمودند بنده خوش بین نیستم ، به مثابه باتلاقی است که اگر وارد این باتلاق شدی به هیچ وجه نمیتوانی براحتی از آن خارج شوی ، یعنی شما رسما پذیرفته اید که تحریم ها اثرداشته است، درصورتی که اقای ظریف به رهبری می گویند تحریم ها اثر نداشته است.

روانبخش تصریح کرد : سوال اینجاست عده ای که معتقدند تحریم ها هیچ اثری نداشته چرا انقدر اصرار بر مذاکره دارند و به گونه ای وانمود می کنند که جیب و صندوق ها خالی است ، وضع اقتصاد ما خراب است بنابراین تنها راه برای چرخیدن زندگی مردم برداشتن سانترفیوژها و برداشتن تحریم ها و رابطه با آمریکاست .

وی خاطر نشان کرد : این خیلی ساده لوحانه است که در مذاکرات، صنعت هسته ای که ارزشمند ترین دستاورد ایران و دارای ارزشی بالاتراز نفت است را بدهیم و منتظر این بمانیم تا تحریم ها را بردارند، دنیای غرب بارها امتحان پس داده است و تصور برداشتن تحریم های مهم فرضی باطل است.

روانبخش خطاب به دولتمردان گفت : آنها اگر بخواهند تحریمی را هم بردارند قطعا سه تحریم کوچک بی ارزش را برمی دارند تحریم نفتی وبانکی که اصلی ترین انهاست را برنمی دارند و برای آنها نیز قطعا امتیازات دیگری می خواهند از ما بگیرند دنیای غرب خوب می داند که دارد چگونه بازی می کند .

وی تاکید کرد : همان طور که رهبر انقلاب بارها فرمودند که به مذاکرات خوشبین نیستم زیرا آنها بارها امتحان پس داده اند رهبر درسال گذشته فرمودند حتی اگر آنچه که آمریکایی ها دیکته کنند و دقیقا شما انجام دهید بازهم تحریم ها را بر نمیدارند و همینطور هم شد که میگوند تحریم هارا برنمیداریم و آنها با پله ،پله جلو آمدن و گرفتن امتیازات در ازای برداشتن تحریم ها خواهان تبدیل جمهوری اسلامی به یک شیر بی یال و دم هستند .

  1. آتی می‌گه:

    همین شما که الان زبونتون باز شده بد هاشمی میگید یه زمانی کوچکترین حرف به ایشون رو کفر میدونستید.وای از جماعت نون به نرخ روز خور

  2. جواد می‌گه:

    هاشمی تاریخ مصرفش گذشته. حرف نو بزنید حالمون بهتر شه