تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۰:۲۰
کد مطلب : 41308

هدف زن شیشه ای از اسیدپاشی به ۸مسافر

روزنامه اعتماد نوشت:

 روزنامه اعتماد نوشت:
زن جوان به آرامی وارد ترمینال شد ونگاهی به دوروبرش انداخت. پایانه اتوبوسرانی پر از همهمه و سرو صدا بود. بعضی از مسافران سرپا ایستاده و بعضی دیگر روی صندلی‌ها نشسته بودند. ظرفی که در دستش بود را در میان انگشتانش فشرد و جلو رفت. با چشم دنبال طعمه‌اش می‌گشت. نگاهش روی ۸ نفری که کنار هم در پایانه نشسته و منتظرسوار شدن به اتوبوس بودند، ثابت ماند. جلو رفت و بی اینکه حرفی به زبان بیاورد، ناگهان ظرف حاوی مایع را روی هر هشت نفر پاشید. در یک لحظه صدای فریاد سوختم… بدنم سوخت، فضای پایانه را پر کرد. همه نگاه‌ها به سمت آنان برگشت تا ببینند چه خبر است. صدایی در این میان فریاد میزد، اسیدپاشی شده… اسیدپاشی شده… زنگ بزنید اورژانس. دنیا جلوی چشم هر هشت نفر تیره و تار شده بود و با درد و آه از همه کمک می‌خواستند.

ما گناهی نداشتیم

زن اسیدپاش عقب ایستاد و به همه گفت: «کسی دنبالم بیاید، اسید روی او می‌پاشم.» شنیدن این جمله از سوی زنی که سر و وضع و حالت روحی و روانی درستی نداشت باعث شد تا هیچکس جرات قدم برداشتن به سمت او را نداشته باشد و همه عقب بکشند. زن همچنان برای همه شاخ و شانه می‌کشید و می‌گفت کسی جلو نیاید. در همین هنگام گشت پلیس کرمانشاه که از همان حوالی می‌گذشت، با مشاهده مردمی که تجمع کرده بودند، آژیرکشان به محل حادثه رفتند و دربررسی‌های اولیه دریافتند که زن به صورت تعدادی از شهروندان کرمانشاهی اسیدپاشی کرده است. ماموران نیروی انتظامی او را دستگیر کرده و به کلانتری منتقل کردند. پس از انتقال او به کلانتری، تکنسین‌های اورژانس نیز از راه رسیده و مصدومان را به بیمارستان امام خمینی کرمانشاه منتقل کردند تا درمان‌های لازم روی آنها صورت بگیرد. همراهان آنها که از این حادثه باخبر شده یا در محل حضور داشته و دچارسوختگی شده بودند، در خصوص این حادثه گفتند: «همه ما کنار هم نشسته بودیم و در عالم خودمان بودیم که یک‌دفعه لباسمان خیس شد و بدنمان شروع به سوختن کرد. اسید روی صورت بعضی از مسافران هم ریخته بود. ما اصلا این زن را نمی‌شناسیم». شوهر یکی از مسافران که در بیمارستان است، گفت: «شدت سوختگی به حدی است که من اصلا همسرم را نشناختم.»

انگیزه؛ نامعلوم

با انتقال زن جوان به یکی از کلانتری‌های کرمانشاه، بازجویی‌ها از او شروع شد. سرهنگ محمد قنبری، رییس مرکز اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه در خصوص انگیزه این زن از اسیدپاشی به «اعتماد» گفت: «نکته مشخص و محرز این زن، این است که او معتاد است و شیشه مصرف می‌کند و قدرت خیال پردازی عجیب و غریبی هم دارد. شوهرش هم از او جدا شده است. او در مورد اینکه چرا به روی مسافران اسید پاشیده است، توضیح واضح و مشخصی نداده و هربار یک حرفی زده است. او در اولین اعترافاتش گفته که هدفم از این کار انجام سرقت بود. بعد از این ادعا، دوباره گفت که من با یکی از راننده‌ها تصادف کرده‌ام و چون حقم را نداده‌اند، می‌خواستم از او انتقام بگیرم. اما با این وجود هنوز هم مشخص نیست که چرا اقدام به این‌کار کرده است.سرهنگ کیومرث عزیزی، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تایید این خبر گفت: «این زن در اظهارات خود عنوان کرد پس از تصادف با اتوبوس شرکت واحد از آن جایی که یک پایم دچار آسیب شد و شرکت بیمه نیز برای درمان و مداوا اقدام خاصی را در تامین هزینه‌های مربوط به آن انجام نداد، قصد داشتم با پاشیدن اسید به صورت راننده‌یی که با او برخورد داشتم، انتقام بگیرم.»

پنج نفر درمان سرپایی شده‌اند

سرهنگ قنبری در خصوص وضعیت مسافرانی که در بیمارستان بستری شده‌اند گفت: «بر اساس آخرین خبرهایی که من دارم، از این هشت نفر که شش نفرشان زن هستند و دو نفر مرد، پنج نفر درمان سرپایی شده و مرخص شده‌اند. سه نفر هنوز دربیمارستان بستری هستند. وی تصریح کرد: این زن در حال حاضر در بازداشتگاه است و تحقیقات پلیس در خصوص انگیزه او از انجام اینکار همچنان ادامه دارد. »