تاریخ انتشار خبر: ۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۴:۰۰
کد مطلب : 21925

هری کیول کفش‌هایش را آویزان کرد

کاپیتان پیشین تیم ملی استرالیا به بیش از ۲ دهه دوران بازیگری‌اش در مستطیل سبز پایان داد.

عصر ابادان – هری کیول، مهاجم و کاپیتان پیشین تیم ملی استرالیا و تیم‌های باشگاهی لیورپول و لیدز یونایتد که در سال ۲۰۱۲ به عنوان برترین فوتبالیست تاریخ فوتبال استرالیا انتخاب شد در سن ۳۵ سالگی کفش‌هایش را آویزان کرد و به دوران بازیگری‌اش پایان داد.

کیول در ابتدای فصل جاری لیگ استرالیا به کشورش برگشت تا با بازی برای تیم ملبورن هارت شانس خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ افزایش دهد اما او آن طور که باید و شاید نتوانست آمادگی جسمانی‌اش را حفظ کند و ۹ بازی از بازی‌های این فصل را به دلیل مصدومیت‌های پی در پی از دست داد و در همین حال نتایح ضعیف تیمش در لیگ هم مزید بر علت شد تا عملکرد کیول در فصل آخر بازیگری‌اش به هیچ عنوان قابل قبول به نظر نرسد.

کیول که ۵۶ بازی ملی در کارنامه خود دارد و در سال ۲۰۰۶ هم توانسته به همراه ساکروس به مرحله حذفی جام جهانی آلمان راه پیدا کند، دوران حرفه‌ای بازیگری‌اش را در سال ۱۹۹۶ و در سن ۱۷ سالگی آغاز کرد.

او در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ زمانی که برای لیدزیونایتد بازی می‌کرد ۱۰ گل زد و ۱۳ پاس گل داد تا به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ برتر انتخاب شود. او در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ به تیم محبوب دوران کودکی‌اش، لیورپول پیوست اما به دلیل مصدومیت‌های متعدد هرگز نتوانست جایگاهی ثابت برای خود در ترکیب این تیم پیدا کند.

کیول که یکی از بازیکنان تیم ملی استرالیا، حریف ایران در پلی‌آف میان قاره‌ای مرحله انتخابی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بود، پس از ترک لیورپول در تیم‌های گالاتاسرای ترکیه،‌ ملبورن ویکتوری استرالیا و الغرافه قطر بازی کرد و در نهایت با تیم ملبورن هارت به دوران بازیگری خود پایان داد.

منبع: تسنیم