تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۴:۱۵
کد مطلب : 87166
امام جمعه آبادان:

هر کجا مظلومی باشد ، انقلاب اسلامی از آن دفاع می کند / با افراد سرمستی که در خیابان های آبادان جولان می دهند برخورد شود

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت:یکی از مصادیق برخورد با منکرات ، مبارزه با تجمل گرایی افرادی است که مست ثروت اند. متاسفانه بخشی از این ها را در آبادان هم می بینیم و کم نیستند افرادی که مست ثروت و چیز های دیگر هستند نیمه های شب در خیابان ها مانور می دهند و بعضاً زمینه های ناامنی روانی -اخلاقی را بین شهروندان فراهم می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته در سخنانی ضمن ابراز تشکر از سردار سپاه اسلام سردار سلامی بابت موضعگیری های اخیرش ، اظهار داشت : تا زمانی که مظلوم و ظالمی هست مبارزه بین ظالم و مظلوم وجود دارد و الآن در دنیا ظالم تر از آمریکا وجود ندارد.وقتی این ظالم وجود دارد هرکجا مظلومی هست انقلاب اسلامی از آن دفاع می کند.

وی افزود: ما خودمان را برای مبارزه با آمریکا آماده کرده ایم و قطعاً اگر آمریکا بخواهد دستی دراز کند آنجا باتلاق و محل شکست دائمی آنها خواهد بود.

ابراهیمی تصریح کرد : اگر آمریکایی ها تهدید می کنند به این دلیل است که منطق حاکم بر آنها قانون جنگل است. در جنگل هر کسی زورش بیشتر است سعی می کند در حق دیگران ظلم بکند.بخاطر همین مدام در حال تهدید هستند.در حالی که منطق حاکم بر کشور اسلامی و جامعه اسلامی منطق عقل و درایت است.البته حضرت آقا فرمودند در سایه تهدید و ارعاب نمی شود مذاکره کرد و دستگاه دیپلماسی کشور باید به این مهم توجه داشته باشد.

خطیب جمعه آبادان همچنین به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون مبارزه با ناامنی روانی حاصل از جولان افراد سرمست ثروت در جامعه خاطر نشان کرد:یکی از مصادیق  برخورد با منکرات ، مبارزه با تجمل گرایی افرادی است که مست ثروت اند. متاسفانه بخشی از این ها را در آبادان هم می بینیم و کم نیستند افرادی که مست ثروت و چیز های دیگر هستند نیمه های شب در خیابان ها مانور می دهند و بعضاً زمینه های ناامنی روانی -اخلاقی را بین شهروندان فراهم می کنند.ما این را به جد از نیروی انتظامی می خواهیم که به شدت با این افراد برخورد کنند و فضا را برای حضور این دسته از  افراد ناامن کنند.

وی گفت: متأسفانه خبر هایی می رسد که نهاد هایی به اسم اقتصاد فعالیت می کنند اما زمینه های فساد جوانان را فراهم می کنند.همینجا به متولیان امر تذکر می دهیم.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین از فضای ناسالم برخی پارک های سطح شهر آبادان نیز به شدت انتقاد کرد و یادآور شد: چند بار این را تذکر دادیم که فضا های عمومی به ویژه پارک ها نباید به محل امنی برای کشیدن قلیان ها تبدیل شود.متولیان امر باید این محیط ها را سالم  کنند. معنا ندارد در جایی که فضای عمومی و پارک است محل کشیدن قلیان بشود و به تبع آن زمینه هزاران فساد دیگر ایجاد شود.

 1. شهید والا آزاد پور می‌گه:

  ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی»

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» بر اساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، تأکید کردند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد، همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران‌های رو به افزایش جهانی، الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

  متن ابلاغیه رهبر انقلاب به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

  ب
  ایران اسلامی با استعدادهای سرشار معنوی و مادی و ذخائر و منابع غنی و متنوع و زیرساخت‌های گسترده و مهم‌تر از همه، برخورداری از نیروی انسانی متعهد و کارآمد و دارای عزم راسخ برای پیشرفت، اگر از الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است، پیروی کند نه تنها بر همه‌ مشکلات اقتصادی فائق می‌آید و دشمن را که با تحمیل یک جنگ اقتصادی تمام عیار در برابر این ملت بزرگ صف‌آرایی کرده، به شکست و عقب‌نشینی وا می‌دارد، بلکه خواهد توانست در جهانی که مخاطرات و بی‌اطمینانی‌های ناشی از تحولات خارج از اختیار، مانند بحران‌های مالی، اقتصادی، سیاسی و … در آن رو به افزایش است، با حفظ دستاوردهای کشور در زمینه‌های مختلف و تداوم پیشرفت و تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی و سند چشم‌انداز بیست ساله، اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون‌زا و برون‌گرا، پویا و پیشرو را محقق سازد و الگوئی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد.
  اکنون با مداقه لازم و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که در ادامه و تکمیل سیاست‌های گذشته، خصوصاً سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و با چنین نگاهی تدوین شده و راهبرد حرکت صحیح اقتصاد کشور به سوی این اهداف عالی است، ابلاغ می‌گردد.
  لازم است قوای کشور بی‌درنگ و با زمان‌بندی مشخص، اقدام به اجرای آن کنند و با تهیه قوانین و مقررات لازم و تدوین نقشه راه برای عرصه‌های مختلف، زمینه و فرصت مناسب برای نقش‌آفرینی مردم و همه فعالان اقتصادی را در این جهاد مقدس فراهم آورند تا به فضل الهی حماسه‌ اقتصادی ملت بزرگ ایران نیز همچون حماسه سیاسی در برابر چشم جهانیان رخ نماید. از خداوند متعال توفیق همگان را در این امر مهم خواستارم.
  سیّدعلی خامنه‌ای