تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۴۵:۰۹
کد مطلب : 89924

هر کیلو زردآلو ترکیه‌ای ۳۵ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: علیرغم وجود زردآلودی داخلی در بازار هر کیلوگرم زردآلوی وارداتی از ترکیه به قیمت ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: هر کیلوگرم سیب زرد با قیمت ۴ هزار تا ۴۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب قرمز با قیمت ۵ هزار تا ۵۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم پرتقال وارداتی مصری در بازار بین ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است، ضمن اینکه در حال حاضر پرتقال داخلی در بازار موجود نبوده و در این فصل هم لازم به عرضه نیست.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران بیان داشت: هر کیلوگرم زرد آلو وارداتی ترکیه در بازار ۳۵ هزار تومان و هر کیلوگرم زرد آلو داخلی ۱۵ هزار تومان است.

وی قیمت هر کیلوگرم گوجه سبز را بین ۴ هزار تا ۱۴ هزار تومان عنوان کرد و افزود: قیمت هر کیلو توت‌فرنگی بر حسب کیفیت در بازار بین ۳ هزار تا ۸ هزار تومان متفاوت است.

مهاجران اظهار داشت: هر کیلوگرم هندوانه در حال حاضر با قیمتی بین هزار تا هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود و با آمدن هندوانه دزفول در روزهای آتی قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: قیمت هر کیلو‌گرم ملون و طالبی خوب و با کیفیت در بازار بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است و قیمت هر کیلوگرم گرم موز بین ۴ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین ۷۰۰ تومان تا هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت هر کیلوگرم خیار بین هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی قیمت هر کیلو سیب‌زمینی در بازار را بین ۸۰۰ تا هزار تومان عنوان کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم پیاز شیری یا سفید در بازار حدود هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد ۸۰۰ تومان است.

منبع: فارس