تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۳:۱۸
کد مطلب : 47653
فرماندار آبادان:

هشت کیلومتر از ساحل رودخانه اروند فضای سبز می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: هشت کیلومتر از ساحل رودخانه اروند توسط سازمان منطقه آزاد اروند ساحل سازی و فضای سبز می شود.

به گزارش عصر آبادان به نقل از ایرنا ، ‘عزیزاله شهبازی’ با اشاره به سفر وزیر کشور به شهرستان آبادان در هفته گذشته افزود: در سفر وزیر کشور به آبادان مقرر شد که ابنیه های مانیتورینگ برای کنترل نوار مرزی به فاصله یک کیلومتر از یکدیگر احداث شوند.

وی با اشاره به تعهد سازمان منطقه آزاد اروند مبنی بر تامین هزینه ساحل سازی رودخانه اروند گفت: شهرداری آبادان به عنوان مجری، عملیات اجرایی این طرح را از هفته آینده آغاز می کند تا برداشتن دژ خاکی تسریع یابد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان تسهیل دسترسی مردم به رودخانه اروند با برداشتن دژ خاکی افزود: با ساخت ابنیه مرزی کنترل نوار مرزی در آبراه اروند به صورت مانیتورینگ صورت می گیرد و نیازی به حضور فیزیکی نیروی انسانی در مرز نیست.

وی هشت کیلومتر نوار مرزی یادشده را منطقه زرد نظامی اعلام کرد و گفت: طبق توافق صورت گرفته مردم می توانند از جاذبه های طبیعی اروندرود بهره مند شوند.

شهبازی از انعقاد قرارداد اجرای ساخت جزیره شادمانی به مساحت ۴۸ هکتار خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه علمیات اجرایی جزیره شادمانی برعهده فرمانداری آبادان است، اظهار کرد: دو پیمانکار برای اجرای این طرح در آبادان در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه آبادان با تشکر از تلاش های مجدانه استاندار خوزستان به عنوان یک شهروند افزود: آقای مقتدایی با جانفشانی سعی در به حداقل رساندن مشکلات و فراهم کردن امکانات رفاهی برای شهروندان خوزستانی است.

  1. ناشناس می‌گه:

    خبر خیلی خوبی بود
    خدا قوت فرماندار
    مردم به تفریح و فضای بهتری در آبادان و خرمشهر نیاز دارند
    تشکر تشکر