تاریخ انتشار خبر: ۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۴:۲۳
کد مطلب : 61673

هلاکت امیر داعش الجزایر+عکس

سرکرده گروه تندروی جندالخلافه و امیر داعش گروه تروریستی الجزایر در عملیات نیروهای ارتش الجزایر به هلاکت رسید.

شبکه تلویزیونی النهار الجزایر اعلام کرد که در پی حملات ارتش این کشور به منطقه‌ای در شرق الجزایر «عبدالمالک غوری» سرکرده گروه تروریستی «جندالخلافه» که امیر داعش الجزایر نامیده می‌شد به هلاکت رسید.این شبکه به نقل از یک مقام امنیتی اعلام کرد که نیروهای الجزایر در حمله به منطقه «بومرداس» واقع در شرق پایتخت این کشور، عبدالمالک غوری سرکرده گروه تندروی جندالخلافه را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش دو قبضه تفنگ کلاشنیکف، یک کمربند انفجاری، مقادیر قابل توجهی مهمات، چند تلفن همراه و لوازم ساخت مواد منفجره از تروریست‌ها به غنیمت گرفت.

در این بیانیه آمده است: هیچ یک از شهروندان الجزایری که در نزدیکی محل اجرای عملیات بودند، آسیب ندید.

عبدالمالک غوری سال گذشته با گروه تروریستی داعش بیعت کرد.

هلاکت امیر داعش الجزایر + عکس

غوری عبدالمالک از سال ۱۹۹۵ تحت تعقیب بود. وی به «خالد ابوسلیمان» مشهور بود و از معاونین ارشد عبدالمالک دروکدال سرکرده شاخه القاعده در منطقه مغرب عربی بود، ولی بعداً از گروه دروکدال جدا شد.

وی همچنین به دست داشتن در حمله انتحاری به ساختمان هیأت دولت و دفتر سازمان ملل متحد در الجزیره پایتخت الجزایر در سال ۲۰۰۷ متهم بود.

هلاکت امیر داعش الجزایر + عکس

جندالخلافه گروهی است که از القاعده مغرب منشق شده است. این گروه در ماه سپتامبر گذشته مسئولیت ربودن و قتل «اروه گوردل» گروگان فرانسوی را در منطقه القبایل الجزایر به عهده گرفت.

این گروه اعلام کرد این اقدام را به تلافی حضور نیروهای فرانسوی در کنار آمریکا در چارچوب حملات هوایی به گروه داعش انجام داده است.

فعالیت مجدد این گروه در بیعت با گروه تروریستی داعش انگیزه مقام‌های الجزایری را برای پیگرد این گروه تروریستی تقویت کرده است.

هلاکت امیر داعش الجزایر + عکس
منبع: ابنا