تاریخ انتشار خبر: ۵ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۰:۲۰
کد مطلب : 121196
در حال تکمیل/سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی:

همه مقامات سیاسی از جمله رؤسای قوا باید زیر ۱۰ میلیون حقوق بگیرند/ مراجع قضایی و امنیتی مسائل مربوط به آقای فریدون را کنترل می‌کنند

سخنگوی دولت گفت: تمامی مقامات سیاسی از جمله روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان، شورای نگهبان، معاونان رئیس جمهور و مقامات همطراز زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرند.

همه مقامات سیاسی از جمله رؤسای قوا باید زیر ۱۰ میلیون حقوق بگیرند/ مراجع قضایی و امنیتی مسائل مربوط به آقای فریدون را کنترل می‌کنند

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: اولین مرحله پرداخت ۴ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان پاداش بازنشستگان از ماه جاری آغاز می شود.

نوبخت در ادامه گفت: ٣٧ هزار میلیارد تومان به ۶۵٠ طرح عمرانی تخصیص داده شده که انشالله در دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم شورای عالی اداری به منظور چابک‌سازی در امور اداری و بودجه کشور قرار است بدون اینکه سازمان مدیریت منحل شود، دو سازمان مستقل امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه راسا زیر نظر رئیس جمهور ایجاد می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه حقوق‌های غیرمتعارف بازستانی شده، گفت: به جای تعدد قوانین و مقررات درباره پرداخت حقوق‌ها، باید همه را ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری تجمیع کنیم. لذا شورای حقوق و دستمزد از اختیارات خود استفاده کرد و همه دستگاه های خارج از شمول را ذیل قانون خدمات مدیریت کشوری قرار داد.

وی افزود: لذا هیات های علمی، قضات، نمایندگان مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس، تمام سازمان‌ها و شرکت‌های زیرنظر مقام معظم رهبری از جمله بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، شهرداری ها، مجمع تشخیص، مجلس خبرگان و تمام سازمانها و نظامها مانند قوه قضائیه، دیوان محاسبات، بانک مرکزی، بیمه های مرکزی و ایران، تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی تحت شمول مواد پرداخت حقوق در قانون خدمات کشوری شدند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: طبق این مصوبه تمامی مقامات سیاسی از جمله روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان، شورای نگهبان، معاونان رئیس جمهور و مقامات همطراز زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرند. همچنین مدیران کارخانجات و بنگاه ها باید سقف خالص پرداختی شان نباید از سقف ۳ برابر حقوق تعیین شده در ماده ۷۶ قانون مدیریت کشوری یعنی ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بیشتر باشد.

وی در ادامه گفت: همچنین پرداختی هایی مانند کارانه پزشکان در بخش دولتی نیز با نظر شورای حقوق و دستمزد تعیین می شود. برخی موارد خاص مانند کار در مناطق بد آب و هوا نیز حداکثر ۳۰ درصد افزایش حقوق را خواهند داشت.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برخی تحلیل‌گران گفته‌اند بر اساس توصیه شماره ۷ کارگروه اقدام مالی، FATF، دولت یازدهم بنا دارد برخی نهادها و افرادی را که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تحریم شده اند، را در داخل کشور نیز تحریم کند. آقای عراقچی نیز در صدا و سیما تایید کردند که در صورت توافق با FATF شخصیت ها و نهادهای داخلی تحت تحریم، در داخل کشور نیز دچار مشکل خواهند شد، گفت: امکان ندارد دولت یازدهم چنین کاری را انجام دهد و شخصیت های خود را تحریم کند.

نوبخت درباره افزایش انتقاداتی که نسبت به دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی می‌شود گفت: فقط وی نیست که مشمول الهیات برخی از منتقدان می شود بلکه همه ما را شامل می‌شود. بنده فکر می‌کنم آن بخشی از انتقادات منصفانه‌ای که رسانه‌ها می‌کنند، حق آنان است و ما موظفیم اگر این اشکال در ما هست خودمان را اصلاح کنیم و نسبت به وجود آن اشکال عذرخواه باشیم.

وی افزود: در جاهایی هم که اگر تهمت باشد خود من موظف می‌دانم که اخیرا یکی از رسانه‌ها مطلبی منتشر کرده بودند که جوابشان را دادم چون تشویش اذهان عمومی بود، مایل نبودم این کار را کنم و تکرار هم شده بود بلافاصله به قوه قضاییه شکایت کردم و اگر اثبات شد مشخص شود و اگر نشد هم باید خودشان را اصلاح کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: عمده مباحثی هم که این روزها مطرح می‌کنند مربوط به بحث ادامه تحصیل آقای فریدون است. وزارت علوم خود را موظف به گزارش مشروح کرد و چگونگی مباحث را تشریح و جواب داد. موارد دیگری هم که گمانه زنی می‌شود و می‌توانند بهم ربط دهند، مراجع نظارتی، قضایی، امنیتی همه مسایل را کنترل می کنند و هر چه نتیجه آن باشد ما همه تابع آن هستیم.

نوبخت تصریح کرد: آقای فریدون چند روزی برای همین مسئله تحصیلات در منظر عموم نبود و دیدید که چه داستانی به پا شد، بنده فکر می‌کنم باید منصفانه عمل کنیم چون تشویش اذهان عمومی درست نیست.

 

خبر در حال تکمیل…