تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۷:۵۰
کد مطلب : 101931

هوای اهواز در شرایط خطرناک قرار گرفت

وقوع پدیده گرد و غبار امروز چهارشنبه باردیگر هوای اهواز مرکز استان خوزستان را در شرایط خطرناک قرار داد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از وقوع دوباره گرد و غبار در تعدادی از شهرهای استان خبر داد.

شهریار عسکری اظهار کرد:میزان گرد و غبار در ساعت ۱۶ امروز در اهواز به ۹۳۸ میکروگرم بر مترمکعب رسید که شش برابر حد مجاز است.

وی غلظت گرد و غبار در شهرهای مختلف استان از جمله اندیمشک را ۱۶۶ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول۲۱۲ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر ۲۱۲ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان ۳۹۸ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۲۴۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۱۸۰ میکروگرم بر مترمکعب و سوسنگرد را ۲۵۹ میکروگرم بر مترمکعب گزارش کرد.

عسکری همچنین میزان گرد و غبار در ساعت ۱۵ امروز در هوای اهواز را ۵۴۲ میکروگرم بر مترمکعب ذکر کرد و گفت:در این ساعت غلظت گرد و غبار در اندیمشک ۱۴۱ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول ۲۲۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوش۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۱۹۳ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد ۲۶۶ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر ۲۲۲ میکروگرم بر مترمکعب و شادگان ۴۱۳ میکروگرم بر متر مکعب بود.

حد مجاز آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز گفت که از ابتدای امسال تا ۲۰ شهریور ماه، ۲۵ نوبت پدیده گرد و غبار استان را فرا گرفته است.

احمدرضا لاهیجان زاده تاکید کرد: غلظت بیش از ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب، شرایط ناسالم برای عموم بوده و بیش از ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب نیز شرایط خطرناک است.

منبع: ایرنا