تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۲:۳۲
کد مطلب : 81196

هویت‌یک‌داعشی‌درفیلم‌سربریدن‌مسیحیان/عکس

یکی از اعضای داعش، در فیلمی که این گروه تروریستی به تازگی از سربریدن و قتل ۲۸ مسیحی در لیبی منتشر کرده، تبعه عربستان سعودی است.

العالم: شاخه گروه تروریستی داعش در لیبی دیروز (یکشنبه) فیلمی را از سربریدن ۱۲ اتیوپیایی و قتل ۱۶ تن دیگر به بهانه مسیحی بودن منتشر کرد.سایت خبری “المرصد” فاش کرد که یکی از اعضای داعش در این فیلم، “أنس النشوان” نام دارد که تبعه عربستان سعودی است.

أنس النشوان که با نام مستعار “ابومالک التمیمی” شناخته می‌شود، در پایان این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای به مسیحیان در سراسر دنیا هشدار می دهد که داعش گسترش خواهد یافت و به آنان دست می یابد، حتی اگر در قلعه‌های مستحکم پنهان شده باشند.

أنس النشوان مسؤول شرعی داعش است، و پس از آنکه نام او برسر زبانها افتاد، عربستان سعودی اعلام کرده است که وی در فهرست افراد تحت تعقیب قرار دارد.

دفتر رسانه‌ای “فرقان” وابسته به داعش اعلام کرده که “أنس النشوان” فارغ التحصیل رشته شریعت از دانشگاه “الامام” عربستان با نمره ممتاز است. وی سال ۲۰۰۹ به افغانستان رفت و همکاری خود را با القاعده آغاز کرد و در آنجا با نام ابومالک التمیمی شناخته می شود. وی پس از سه سال به داعش پیوست.