تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۹:۴۳
کد مطلب : 100248
امام جمعه آبادان در جمع بزرگان طوایف آبادان:

هیچ کس حق توهین به اقوام شریف ایرانی را ندارد/امنیت مرزی آبادان مرهون حضور آگاهانه بزرگان طوایف است

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در جمع بزرگان و شیوخ و متنفذین طوایف گفت:شما عشایر و بزرگان دست به دست هم دادید و امنیت امروز را تضمین کرده اید.

به گزارش عصر آبادان ؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در نشست شیوخ و بزرگان طوایف آبادان اظهار داشت:دشمن به دنبال این است که از تفرقه و شکاف میان مردم و حکومت برای ضربه زدن به کشور سوء استفاده کند.

وی افزود: شما به معنای واقعی خیلی خوب سنگربانی می کنید. اگر شما سنگربانان آگاه ،هوشیار و مومن و متعهد نبودید و نباشید آن زمان است که دشمن رخنه می کند.

امام جمعه آبادان گفت: یک آدم خبیث در یک نهانخانه ای در تهران مطالبی علیه قومی ارزشمند مطرح می کند و دشمن از آن برای تفرقه و فتنه انگیزی میان اقوام اصیل ایرانی و ایجاد فاصله بین آنها ، سوء استفاده می کند.آن کسانی که جلوی این تفرقه را گرفته اند و خواهند گرفت شما شیوخ اثر گذار و متنفذین با بصیرت هستید.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد به مجموعه عظیم و اقوام شریف ایرانی توهین کند و به خصوص بزرگان وشیوخ طوایف حرمت شان بر همه از جمله مسئولان واجب است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی طوایف ما دست به دست هم می دهند نقشه مرزی آبادان امنیت پیدا می کند و راه نفوذ توطئه بسته می شود و امنیت مرزهای ما را تضمین می کند.

امام جمعه آبادان افزود: شما عشایر مردمی بسیار کم توقع و در عین حال پر سود هستید. اینکه نیروی انتظامی یا قو قضائیه از شما برای شرکت در این جلسه دعوت کرده اند نشان می دهد که از جایگاه مهمی برخوردارید و دال بر این است که اثرگذار ، انسان های محترم، شاخص و کاربلد هستید.

وی یادآور شد: یادم هست در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به فرماندار وقت پیشنهاد دادم برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات شیوخ ارجمند عرب را دعوت کنید و از آنها بخواهید به افراد طایفه شان سفارش شرکت در انتخابات را بدهند و این کار انجام شد. بعدها عنوان شد که میزان مشارکت مردم آبادان در انتخابات نسبت به دوره های قبل چندین درصد افزایش داشت اما دیگر کسی اشاره نکرد که نقش طوایف در این رشد چه تاثیر مهمی داشت و تجلیلی صورت نگرفت.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: همین الان اگر از این بزرگواران بخواهیم که استفاده از اسلحه را در مراسمات خانوادگی ممنوع کنند باور داریم که این اتفاق خواهد افتاد چون کلام این عزیزان در طایفه شان نافذ و قابل پذیرش است. اما وظیفه ما این است که قدر بدانیم و تقدیر کنیم و زمینه تشویق و سپاسگزاری از این اقدامات را به جای آوریم.مثلاً سفرهای زیارتی مشهد ، کربلا یا حج عمره را در نظر بگیریم و این کمترین کاری است که می توانیم در ازای اقدامات ارزشمند این سرمایه های اجتماعی انجام دهیم.