تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۰:۵۷
کد مطلب : 49358
معاون آموزش و پرورش آبادان خبر داد

وجود ۳۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس آبادان

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان گفت: در زمان حاضر ۳۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس آبادان موجود است.

خبرگزاری فارس: وجود 300 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس آبادان

به گزارش عصر آبادان، غلامرضا خلیلی‌نیا ظهر امروز در جلسه امور کتابخانه‌های آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان افزود: کتابخانه‌های مدارس بیشتر به صورت کلاسی هستند که در سطح مدارس به ویژه در مقطع ابتدایی وجود دارد.

وی اظهار کرد: سالانه ده‌ها میلیون تومان کتاب از موسسه رسمی منادی تربیت موسسه اختصاصی حوزه آموزش و پرورش خریداری و در اختیار مدارس قرار داده می‌شود.

وی در بخش دیگری از کسب موافقت مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند برای اعطای کمک ۶۰۰ میلیون تومانی برای تهیه بسته‌های ورزشی در مدارس خبر داد.

معاون پرورش و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع فعال سازی اتوبوس‌های سیار با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در میان مردم تصریح کرد: این اتوبوس‌ها می‌توانند با طراحی بسیار زیبا و جذاب همراه با تنوع کتب، متناسب با سنین دانش آموزان و با هماهنگ مسئولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس به درون مدارس نیز بیایند تا ضمن جلب توجه دانش آموزان آنان را تشویق به خرید کتاب و کتاب خوانی کرد.

خلیلی‌نیا با تاکید بر تلاش در جهت کمک به رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهر یادآور شد: با توجه به فعال سازی زنگ گفتگو و انشاء در مدارس از سال جاری، امور کتابخانه‌های می‌تواند با برنامه‌ریزی و هدایت در جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی با همکاری آموزش و پرورش در سطح مدارس اقدام کند.

منبع: فارس