تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۳۸:۳۶
کد مطلب : 21181
آیت الله کعبی در گفت و گو با عصر آبادان:

وزارت ارشاد به تذکرات مراجع و بزرگان بی توجهی می کند/فرهنگ با کلام وتشریفات حل نمی شود/باورها و ارزش ها خط قرمز انقلاب اسلامی است

عصر آبادان: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وزارت ارشاد به تذکرات جدی مراجع و بزرگان حوزه بی توجهی می کند . البته وزاری دولت های گذشته نیز به تذکرات و نصایح دلسوزانه مراجع گوش ندادند و بعد نتیجه نگرفتند و ضرر دیدند.

به گزارش عصر آبادان آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با عصر آبادان با اشاره به ابراز نگرانی فرهنگی اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت:  نگرانی فرهنگی مقام معظم رهبری ریشه دار و دیرپاست. معظم له بعد از دفاع مقدس به ترتیب به تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی ، ناتوی فرهنگی ، جنگ نرم اشاره فرمودند.

kaabi-123

وی افزود: البته ایشان در مقابل آنها راه حل نیز ارائه و فرهنگ عمومی ،  مهندسی فرهنگی، ایجاد جبهه افسران جنگ نرم برای تولید قدرت فرهنگی در برابر جنگ فرهنگی و ترویج سبک زندگی اسلامی در مقابل سبک غربی را مورد توجه همگان قرار دادند.

آیت الله کعبی گفت: مقام معظم رهبری همچنین حل مسایل ریشه دار فرهنگی را از طریق تقویت حرکت فرهنگی در مساجد ، تحکیم بنیاد خانواده و تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش دانستند و مورد تاکید قرار دادند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: لذا اکنون که رهبر معظم انقلاب در جلسه خبرگان فرمودند من هم از شرایط فرهنگی نگران هستم  در واقع نسبت به این مسایلی که قبلاً  اشاره فرمودند و مورد غفلت قرار گرفت اعلام خطر می کنند. مخاطبان رهبری همه مسئولان نظام ،فرهیختگان فرهنگی ، اندیشمندان و اندیش ورزان هستند و می خواهند همه آماده باش فرهنگی داشته باشند.

آیت الله کعبی تصریح کرد: اینکه بعضی از مدیران فرهنگی نظام می گویند فرهنگ سازی کار ما نیست و حوزه های علیمه باید این کار را انجام دهند ، فرافکنی است و ترویج یک نوع سکولاریسم فرهنگی است. ما وقتی از فرهنگ نام می بریم معنی اش  تقویت باورها و ارزش های اسلامی است و مسئولان فرهنگی نظام باید بدانند باورها و ارزش ها خط قرمز انقلاب اسلامی است .

وی با اشاره به نقش دولت ها در حوزه مسایل فرهنگی گفت: این نگرانی مربوط به همه دولت ها است و شامل این دولت نیز می شود.به ویژه وزارت ارشاد که متاسفانه به تذکرات جدی مراجع و بزرگان حوزه بی توجهی می کنند . وزاری دولت های گذشته نیز به تذکرات و نصایح دلسوزانه مراجع گوش ندادند و بعد نتیجه نگرفتند و ضرر دیدند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: دولت و مسئولان دولتی نباید با تذکرات و نصیحت های مراجع و علمای دین تشریفاتی برخورد کنند  بلکه باید در تقویت باورها و ارزش های الهی و اسلامی جدی باشندو تذکرات ناصحانه و مشفقانه ی بزرگان روحانیت را از موضع امر به معروف و نهی ازمنکر تلقی کرده و با جدیت در این باره چاره سازی کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: فرهنگ با کلام وتشریفات حل نمی شود. فرهنگ زیربنای نظام اسلامی است چرا که انقلاب ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی اساساً فرهنگی بوده و هست.