تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۳۳:۰۸
کد مطلب : 99884
سرویس بین الملل رهیاب:

وزارت بهداشت یمن: وضعیت بغرنج است،کمک کنید

یمن در آستانه یک بحران انسانی بر اثر تجاوز سعودی ها که به ماه پنجم رسید، می باشد،به موجب این جنگ مردم از محرومیت های فراوانی از جمله کمبود دارو می رنجد .

به گزارش عصر آبادان به نقل از عصر آبادان ؛ یمن در آستانه یک بحران انسانی بر اثر تجاوز سعودی ها که به ماه پنجم رسید می باشد،به موجب این جنگ مردم از محرومیت های فراوانی از جمله کمبود دارو می رنجد .

در همین راستا وزارت بهداشت یمن و همچنین مردم از جهانیان خواستار حمایت فوری در مقابل این تجاوزها شدند .

این وزارت از تشکل های بین المللی برای مقابله با این بحران درخواست کمک کرده و افزود : ۱۱ استان در یمن از کمبود دارو رنج می برند که این یازده استان به شرح زیر می باشند :

عدن، لحج ، صعده ، تعز ، حجه ، الضالع ، أبین ، البیضاء ، شبوه ، مأرب والجوف.

دلایل بحرانی شدن اوضاع یمن کمبود امکانات و نبود کادر پزشکی مجرب است که اوضاع را رو به بحران می برد اما محاصره زمینی ، دریایی و هوایی یمن اوضاع را بغرنج تر کرده و باعث شده است تا کمک های بین المللی به مناطق محروم نرسد .

مقامات وزارت بهداشت یمن نیاز بیمارستان های خود را داروهای بیماران تالاسمی و سرطانی بیان کردند و افزودند : در حال حاضر بدلیل نبود داروهای تالاسمی و سرطان ، آمار فوتی ها رو به افزایش است .

تشکل پزشکان بدون مرز همچنین در خصوص فاجعه انسانی در یمن هشدار داده و افزودند : در صورتی که کمک ها به مناطق محروم نرسد، جان هزاران یمنی به خطر می افتد .