تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۵:۰۲
کد مطلب : 79514

وعده جمع‌آوری بازار غیرمجاز سیم‌کارت‌

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا ۲ ماه آینده با دسترسی اپراتورهای تلفن همراه به سامانه ثبت احوال و احراز هویت سریع افراد، امکان وصل آنی سیم‌کارت فراهم و بازار غیر مجاز سیم‌کارت‌های فعال برچیده خواهد شد.

غلامرضا دادش‌زاده از دسترسی اپراتورهای تلفن همراه به سامانه ثبت احوال برای احراز هویت مشترکان و ثبت نام در لحظه سیم کارت تا ۲ ماه آینده خبر داد.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: در گام نخست هم اکنون یکی از اپراتورهای تلفن همراه به صورت آنلاین به سامانه ثبت احوال کشور متصل است و از این طریق سیم‌کارت‌های این اپراتور به محض ثبت نام و ارائه مدارک در دفاتر با اطلاعات ثبت احوال مطابقت داده شده و فعال می‌شوند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی فعال‌سازی سیم‌کارت از مرحله دریافت مدارک تا تایید اطلاعات، از  ۶ ساعت تا ۴۸ ساعت در اپراتورهای مختلف به طول می‌انجامد که این زمان قابل قبول نیست و زمینه تخلف‌هایی از جمله فروش سیم‌کارت فعال در بازار را ایجاد می‌کند.

داداش‌زاده تاکید کرد: با اتصال اپراتورهای تلفن همراه به سامانه ثبت احوال و احراز هویت سریع و سپس وصل آنی سیم‌کارت، بازار غیر مجاز سیم‌کارت‌های فعال نیز برچیده خواهد شد.

منبع: فارس