تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۶:۰۸:۰۴
کد مطلب : 83401
رئیس شورای شهر آبادان:

پارک ۵۰ هکتاری آبادان ساخته می‌شود

با توجه به نزدیکی منطقه قفاز آبادان به ساحل پارک ۵۰ هکتاری این شهرستان در این منطقه ساخته می‌شود.

جلسه علنی شورای اسلامی شهر آبادان بعد از ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان شورای شهر آبادان برگزار شد.

حمید حنظل عیدانی در این جلسه اظهار داشت: براساس توافقی که با سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم قرار شد که بافت جدید شهر در منطقه تانک فرم آبادان شکل بگیرد و در واقع بافت جدید شهری در آن منطقه ایجاد شود.

رئیس شورای شهر آبادان گفت: به منظور استفاده بهتر از ظرفیت‌های آبی شهرستان آبادان و استفاده از ساحل رودخانه‌های بهمنشیر و اروند پیشنهاد می‌دهیم که هر کدام یک مدیر برای مدیریت ساحل داشته باشند.

وی با بیان اینکه در آبادان یک پارک بزرگ وجود ندارد، عنوان کرد: زمین ۵۰ هکتاری در مسیر جاده قفاز در نظر گرفته‌ایم که با توجه به نزدیکی به رودخانه و همچنین با لایروبی رودخانه در آن قسمت می‌توان یک پارک بزرگ و مناسب ایجاد کرد.

محمود رضا شیرازی شهردار آبادان نیز در این جلسه بیان کرد: از پیشنهاد ایجاد بافت شهری در منطقه تانک فرم آبادان استقبال می‌کنیم و آن را طرحی مناسب می‌دانیم.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری آبادان در سال ۹۳، اظهار کرد: درآمدهای وصولی شهرداری آبادان در سال ۹۳ مبلغ ۱۱۷ ملیارد و ۷۹۷ میلیون تومان بوده است.

شهردار آبادان گفت: در سال ۹۳ میزان دریافتی عوارض ارزش افزوده شهرداری ابادان ۳۹ میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان بوده که ۳۳ درصد از درآمد شهرداری را شامل می‌شده که این نسبت برای دریافت آلایندگی ۲۷ درصد بوده است.

شیرازی میزان سایر درآمد‌های شهرداری آبادان در سال گذشته را ۴۶ میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان خواند و افزود: در سال ۹۳ مبلغ ۴۵ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان دستمزد پرداخت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه شهرداری ابادان در سال گذشته توانست تمام بودجه مصوب خود را جذب کند، اظهار داشت: جذب بودجه در سال ۱۳۹۳ به میزان ۱۷ درصد هم از بودجه مصوب بیشتر شد که در قالب متمم بودجه ارائه می‌شود.

مرجع / تسنیم