تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۲:۲۵
کد مطلب : 127345

پخت روزانه ۴ هزار قرص نان برای زائران اربعین در مرز چذابه

طبق هماهنگی با ستاد بازسازی عتبات عالیات دشت آزادگان بخش خواهران این مرکز به محلی برای تهیه و توزیع نان محلی برای زائران تبدیل شده است

معاون مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای دشت‌آزادگان گفت: طبق هماهنگی با ستاد بازسازی عتبات عالیات دشت آزادگان بخش خواهران این مرکز به محلی برای تهیه و توزیع نان محلی برای زائران تبدیل شده است.

عبدالنبی مرعی اظهار کرد: با همکاری ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان و شهرستان دشت‌آزادگان به مرکز پخت نان برای زائران اربعین حسینی در چذابه تبدیل شده است.

وی گفت: بانوان در این مرکز در دو نوبت به پخت نان می‌پردازند و در هر نوبت ۲ هزار قرص نان پخت می‌شود. چون تقاضا زیاد است با هماهنگی ستاد عتبات دشت آزادگان در روستاهای منطقه آرد توزیع می‌شود و توسط بانوان روستایی پخت و پس از آن جمع آوری شده و پس از بسته بندی به چذابه ارسال می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز در حاشیه بازدید از مرکز پخت نان محلی برای زائران اربعین در دشت‌آزادگان به خبرنگار ایسنا گفت: ستاد عتبات عالیات دشت‌آزادگان از ستادهای فعال استان خوزستان است. مردم این شهرستان محبان اهل بیت(ع) هستند و در صحنه های بازسازی حضور بسیار خوب و قابل توجهی دارند.

وی بیان کرد: این مردم با همه وجود به اعتاب مقدسه خدمت می‌کنند و خانه همه مردم خوزستان در ایام اربعین موکب است.  خوزستان در این ایام یک‌دست برای خدمت به زائران موکب شده است. این خدمت بزرگ در شهرهای مرزی از جمله سوسنگرد، بستان، خرمشهر ، آبادان و روستاهای اطراف تقسیم شده و آردی که پخت می شود توسط خیرین تامین شده است.

موسوی ادامه داد: ۱۵۰ بانو برای پخت نان محلی داوطلب شده‌اند که بر حسب نیاز در در نوبت کار می کنند. این خدمت بانوان بی‌نظیر است که با اشتیاق و بدون چشمداشت در این مرکز برای زائران نان پخت می کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ادامه داد: این خدمت مانند دوران دفاع مقدس به صورت خودجوش انجام شده است. این کار در نوع خود الگویی برای همه بانوان ما است. این حرکت ارزشمند است و بدون چشمداشت کار کردن این بانوان معلوم می سازد که کار برای امام حسین(ع) است.

مرجع / ایسنا