تاریخ انتشار خبر: ۴ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۶:۱۱
کد مطلب : 56068
قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد

پرداخت وام بلاعوض به تاکسی‌داران آبادان و خرمشهری

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند از پرداخت وام بلاعوض به تاکسی‌داران آبادان و خرمشهری خبر داد.

خبرگزاری فارس: پرداخت وام بلاعوض به تاکسی‌داران آبادان و خرمشهری

به گزارش عصر آبادان ،عبدالله کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان از پرداخت وام بلاعوض به تاکسی‌داران آبادان و خرمشهری خبر داد و اظهار کرد: این اقدام در راستای کمک به تاکسی‌داران در راستای تبدیل تاکسی‌های خود به خودورهای پلاک اروند انجام می‌شود.

وی افزود: طبق اعلام قبلی به تاکسی‌داران، پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض و اعطای ۳۰ میلیون تومان وام با بهره چهار درصد را وعده داده بودیم که متاسفانه هیچ یک از تاکسی‌داران آبادانی و خرمشهری از آن استقبال نکرده و این در حالی‌ است که این مسئله به طور قطع در سایر شهرها با اقبال عمومی مواجه می‌شد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از تاکسی‌داران ساکن منطقه آزاد اروند خواست تا از فرصت به وجود آمده به نحو مطلوبی بهره ببرند.

کعبی با تاکید بر انتقادپذیر بودن مدیران سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: برخی‌ها سطح توقعات مردم را از این سازمان بالا برده‌اند و هر آنچه که در حیطه منطقه آزاد اروند در زمینه خدمات‌رسانی به شهروندان و فراهم‌سازی زمینه‌های کار و فعالیت چه در بخش سرمایه‌گذاری و چه در زمینه توسعه و بهبود امکانات انجام می‌شود از نگاه مردم مورد قبول نیست و آن را کم و ناچیز می‌دانند.

وی تصریح کرد: هر آنچه که در منطقه آزاد اروند طی یک‌سال و اندکی پیش تاکنون صورت گرفته در تاریخ مناطق آزاد بی‌سابقه بوده است.

کعبی در ادامه از ارائه کمک ۳۰ میلیارد ریالی به آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر، کمک ۵۰ میلیارد ریال به دانشکده علوم پزشکی برای تکمیل بیمارستان شهید بهشتی ظرف مدت هشت هفته و پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره بسیار کم برای ارتقای سطح علمی پزشکان متخصص به فوق تخصص، توسعه فضای سبز شهری و پرداخت تمام هزینه‌های آب و برق مدارس در شهرهای آبادان و خرمشهر به عنوان برخی از کمک‌های این سازمان نام برد.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به رشد ۱۴۷ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها در ۶ ماهه نخست امسال در منطقه آزاد اروند، از افزایش جذب سرمایه‌گذاران به صورت دعوت از سرمایه‌گذران و هیئت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه خبر داد.

کعبی در پایان با اشاره به استقرار گمرک جمهوری اسلامی در شهرک صنعتی آبادان و اتمام کار محصور شدن این شهرک یادآور شد: منطقه آزاد اروند هر تعهدی را که بدهد به طور قطع به انجام می‌رساند و تاکنون تعهدی نبوده که ما به انجام نرسانده باشیم، حال شما این سوال را از طرف دیگر تعهد بپرسید که آنها چرا تعهداتشان را به انجام نمی‌رسانند؟

منبع: فارس