تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۹:۴۹
کد مطلب : 110825

پرده‌ برداری پلیس فارس از پول‌شویی میلیاردی

فرمانده انتظامی فارس از کشف پرونده پول‌شویی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریالی و دستگیری متهم تحت تعقیب به اتهام حمل و نگهداری دو تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر خبر داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، سردار احمدعلی گودرزی اظهار داشت: مأموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی این استان در مهرماه سال جاری رسیدگی به یک پرونده پول‌شویی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخصات متهمان این پرونده را اخذ و با رصد اقدامات مالی انجام‌شده توسط ۱۵ نفر از مراودین مالی در این پرونده، مشخص شد ۶ نفر از آن‌ها ساکن فارس و مابقی در استان‌های شرقی کشور زندگی می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: پس از بررسی سوابق متهمان این پرونده، مشخص شد برخی از آن‌ها دارای سابقه کیفری در زمینه خریدوفروش و قاچاق مواد مخدر هستند.

گودرزی اظهار کرد: در این راستا متهم اصلی این پرونده که به اتهام حمل، نگهداری و خریدوفروش دو تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان فارس بود با رصدهای اطلاعاتی به همراه یکی از اشرار سابقه‌دار منطقه شرق کشور در شیراز، شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: از اعضای این باند ۱۲۰ میلیارد ریال پول‌شویی از طریق معامله مواد مخدر کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده با معرفی به مقام قضایی با قرار بازداشت روانه زندان شدند.