تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۱:۵۲
کد مطلب : 122395
هافینگتون پست؛

پرده برداری دونالد ترامپ از ویدئوی فوق سری نظامی ایران!

«اما آن ها یک ویدئوی بسیار عالی تهیه کرده اند که به روشنی نشان می دهد با یک دوربین دولتی فیلم برداری شده است. این ویدئو از افرادی که پول ها را از هواپیما خارج می کنند گرفته شده است. این یک ویدئوی نظامی است.»

ترامپ پرده برداری دونالد ترامپ از ویدئوی فوق سری نظامی ایران!

پایگاه آمریکایی “هافینگتون پست” (Huffington Post) در گزارشی به ادعای “دونالد ترامپ” نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رابطه با ویدئویی که او از پیاده کردن پول های فرستاده شده از آمریکا به ایران دیده، پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است: «دونالد ترامپ روز چهارشنبه به توصیف جزئیات دقیقی از ویدئویی که از پیاده کردن پول های نقدی [فرستاده شده از آمریکا] توسط مقامات ایرانی از هواپیما گرفته شده است، پرداخت. این پول ها، بخش از توافقی است که در اوایل سال جاری اعلام شد؛ این توافق برای حل و فصل جنجال چند ده ساله بوجود آمده بر سر یک قرارداد تسلیحاتی کامل نشده، صورت گرفته است.

 

ترامپ در حضور جمعیتی در “دیتونا بیچ” در ایالت فلوریدا، در مورد آنچه دیده بود گفت: «من هرگز صحنه ای که امروز صبح دیدم را فراموش نمی کنم. فکر نمی کنم شما جای دیگری این مطالب را که من می خواهم بگویم شنیده باشید؛ ایران به صورت کامل از صحنه های پیاده کردن پول ها از هواپیما فیلم برداری کرده است.

 

در جایی که هواپیما فرود آمده است، موضوع کاملا محرمانه است و انبوه خبرنگاران و عکاسان در آنجا وجود ندارند. اما آن ها یک ویدئوی بسیار عالی تهیه کرده اند که به روشنی نشان می دهد با یک دوربین دولتی فیلم برداری شده است. این ویدئو از افرادی که پول ها را از هواپیما خارج می کنند گرفته شده است. این یک ویدئوی نظامی است.»

 

گفتنی است دولت باراک اوباما سال گذشته اعلام کرد که با ایران به توافقی برای پرداخت ۱٫۷ میلیارد دلار جهت تسویه بدهی کشورش در یک پرونده قدیمی قراردادهای تسلیحاتی رسیده است. کاخ سفید در آن زمان گفت که آمریکا موافقت کرده که علاوه بر رقم اصلی بدهی که ۴۰۰ میلیون دلار است، ۱٫۳ میلیارد دلار هم بابت محاسبه نرخ تورم به ایران بپردازد.

 

از آنجا که اعلام این موضوع همزمان با آزادی چهار زندانی آمریکایی بازداشت‌شده در ایران بود، نمایندگان کنگره، این دو موضوع را به یکدیگر مرتبط دانستند. قانونگذارن آمریکایی مدعی هستند که هدف از پرداخت دست‌کم بخشی از این مبلغ، باج‌دهی به ایران برای آزاد کردن زندانی‌های آمریکایی بوده است. وال‌استریت‌ژورنال، روز گذشته (چهارشنبه) گزارش داده بود که دولت اوباما همزمان با آزادسازی زندانی‌ها مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد را با هواپیما به تهران انتقال داد.

 

 

 

۵۰۶