تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۸:۵۲
کد مطلب : 127250

پرونده قضایی را سیاسی نکنید /مثل ما که پرونده کرباسچی را سیاسی کردیم!

مشاور رئیس‌جمهور اذعان کرد «در جلسه انتخاباتی چند ماه پیش اصلاح‌طلبان، نامه سازمان بازرسی به شهرداری درباره املاک نجومی بررسی شده، اما مدعی شد هیچ تصمیمی درباره عملیات رسانه‌ای در این زمینه اتخاذ نشد.

محمدعلی نجفی گفته است ماجرا هیچ ارتباطی به مسئله انتخابات شورای شهر و انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر ندارد و صرفا چند تن از اعضای محترم شورای شهر و چند تن از دوستان دیگر در یک جلسه برای آینده انتخابات شورای شهر در سال ۹۶ بحث و همفکری می‌کردیم.
وی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: اینکه گفته شده یک کپی از گزارش سازمان بازرسی را در اختیار بنده گذاشته‌اند، مطلب مهمی نیست. ما جلساتی با حضور چند تن از اعضای اصلاح‌طلب فعلی شورای شهر تهران و دیگر دوستان داشتیم و در آن جلسات در مورد انتخابات شورای شهر دوره بعدی مشورت و همفکری می‌کردیم. چون این جلسات مرتبط با کار دولتی نیست، آنها را در ساختمانی غیردولتی برگزار می‌کردیم که خدای نکرده شائبه‌ای در خصوص دخالت دولت در انتخابات به وجود نیاید.
در یکی از این جلسات آقای حکیمی‌پور به عنوان خبر اعلام کرد که سازمان بازرسی کل کشور گزارشی تهیه و ابلاغ کرده است که نشان می‌دهد حجم وسیعی از تخلفات در ارتباط با واگذاری املاک در شهرداری تهران اتفاق افتاده است. حتی از او پرسیده شد که آیا شخص شما این گزارش را دیده‌اید و پاسخ داد که گزارش را نیز دیده است. این مسئله به عنوان خبر مطرح شد و از آن عبور کردیم. بعد از جلسه آقای حکیمی‌پور پاکتی را به من داد که نسخه‌ای از گزارشی که در جلسه اعلام شده بود در پاکت بود. بنده تا یکی، دو روز فرصت نگاه کردن به گزارش را نداشتم و بعد هم که نگاه کردم دیدم که نامه‌ای است که یک مسئول در سازمان بازرسی کل کشور به مدیر کل حوزه ریاست شهرداری داده و از ایشان توضیح خواسته است. من نسبت به این گزارش اقدامی نکردم.
وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید نظر نهایی را بدهد و باید منتظر ماند، می‌گوید: من فکر می‌کنم ما در خیلی از موارد دچار چنین مسئله‌ای شده‌ایم و این آفتی برای نظام سیاسی و اجرایی کشور است. متاسفانه دیده می‌شود مسائل اجرایی و به خصوص آن بخشی از مسائل که مرتبط با مبارزه و مقاومت بر علیه فساد در نظام اداری می‌شود به ابزارهای سیاسی تبدیل شده است. برخی می‌خواهند با فساد از جنبه سیاسی برخورد کنند.
این سخنان محمدعلی نجفی در حالی است که به دنبال دادگاهی شدن کرباسچی و محاکمه وی، وزارت کشور دولت اصلاحات «ستاد حمایت از کرباسچی»! تشکیل داد و وزارت کشور را تبدیل به مراکز خطابه و سخنرانی علیه قوه قضائیه کرد؛ دولت اصلاحات نیز ۵ ساعت از علیه خود را به همین موضوع اختصاص داد و سخنگوی دولت وقت اعلام کرد دولت از کرباسچی به طور قاطع حمایت می‌کند.
یادآور می‌شود برخی اصلاح‌طلبان یک ماه پیش فاش کردند محمدعلی نجفی رئیس ستاد انتخاباتی روحانی شده اما چند روز بعد برخی دیگر از اصلاح‌طلبان مصلحت‌اندیشی کرده و خبر را تکذیب نمودند.

نجفی با وجود تصریح به جلسه همفکری انتخاباتی، وقتی با سوال خبرنگار اعتماد درباره همین جلسه مواجه می‌شود، می‌گوید: من فعالیت خاصی ندارم(!)

منبع: کیهان