تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۷:۵۰
کد مطلب : 38027
آریایی نژاد :

پشت پرده استفاده از روغن پالم در فرآورده‌های لبنی/وزارت بهداشت اسامی متخلفان را اعلام کند

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس این اقدام شرکت های لبنی را تخلف دانست و افزود: تخلف شرکت های لبنی در این زمینه کاملا روشن است وقتی شیر به طور طبیعی چربی دارد چرا باید چربی مصنوعی به آن اضافه کنند !

پشت پرده استفاده از روغن پالم در فرآورده‌های لبنی/وزارت بهداشت اسامی متخلفان را اعلام کند

به گزارش عصر آبادان، احمد آریایی نژاد دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگار اجتماعی  شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص تخلف شرکت های لبنی در استفاده از روغنی به نام پالم در فراورده های لبنی گفت: استفاده از روغن پالم در فراورده های لبنی کار نادرستی است چرا که خود لبنیات چربی دارد اما وقتی  چربی آن را تحت عنوان کره و سرشیر و مواد دیگر را از آن خارج می کنیم برای نگهداری احتیاج به روغن داردکه یک نوع روغن با نام پالم استفاده می‌کنند که متاسفانه بیش از حد از آن استفاده شده است.

وی افزود: لبنیات باید به صورتی فرآوری بشود که چربی خود را از دست ندهد که بخواهند به جای آن از روغن استفاده کنند.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: غیر از بحث مجاز و یا غیر مجاز بودن استفاده از روغن در فرآورده‌های لبنی ضرورت استفاده از آن است که چرا اجازه نمی دهند چربی خود شیر باقی بماند که نخواهند از این روغن‌ها استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارت وزیر بهداشت مبنی براعلام اسامی شرکت های مختلف،گفت: با توجه به اینکه اینگونه موضوعات با سلامت مردم روبه رو است  وزارت بهداشت باید اسامی شرکت های متخلف را هر چه سریع تربه دستگاه قضایی معرفی کنند و بعد از محاکمه اسامی آنها را به مردم اعلام کنند.

وی با اشاره به وظیفه مجلس به عنوان ارگان نظارتی ، خاطرنشان کرد: در هفته آینده که مجلس از تعطیلات خارج شد کارشناسان وزارت بهداشت و مدعیان استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی به مجلس دعوت خواهند شد تا توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کنند و قطعا خانه ملت در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهد کرد.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس این اقدام شرکت های لبنی را تخلف دانست و عنوان کرد: تخلف شرکت های لبنی در این زمینه کاملا روشن است. وقتی شیر به طور طبیعی چربی دارد چرا باید چربی مصنوعی به آن اضافه کنند؟ بدون شک می توان تنها دلیل  این مسئله را صرفه اقتصادی و کسب بیشتر سود دانست که امیدواریم مسئولان هرچه سریعتر این مسئله را حل و فصل کنند.

انتهای پیام/