تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۷:۰۸
کد مطلب : 75945

پشت پرده عدم قطع یارانه پردرآمدها توسط دولت تبلیغات انتخاباتی است/اگر دولت یارانه پردرآمدها را حذف نکند خلاف قانون عمل کرده است

عبدالله تمیمی اظهار داشت: خانوار پر درآمد یعنی خانواده هایی که درآمدشان از ۳ میلیون تومان به بالاست متاسفانه دولت می گفت من نمی توانم یارانه این خانوارها را قطع کنم ما دیدیم پشت سر این تصمیم دولت یک هدف تبیلغاتی است و به خاطر انتخابات دوره بعدی ریاست جمهوری است.

 

 

عبدالله تمیمی نماینده مردم  شادگان در مجلس در گفتگو با رهیاب در خصوص  آخرین خبرها درباره حذف یارانه افراد پردرآمد اظهار داشت:دولت پیشنهاد داد که ۴۲هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه ها در نقدینگی اختصاص  یابد مجلس ۳ هزار میلیارد تومان را کم کرد و دست دولت را باز گذاشت تا یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند.

وی ادامه داد: خانوار پر درآمد یعنی خانواده هایی که درآمدشان از ۳ میلیون تومان به بالاست متاسفانه دولت می گفت من نمی توانم یارانه این خانوارها را قطع کنم ما دیدیم پشت سر این تصمیم دولت یک هدف تبیلغاتی است و به خاطر انتخابات دوره بعدی ریاست جمهوری است.

 تمیمی تاکید کرد:به دولت گفتیم این کار شما ظلم است کسی که حقوقش ۴ میلیون تومان است با کسی که ۳۰۰ هزار تومان هم درآمد ندارد هردویارانه بگیرند واقعا ظلم است.

وی افزود:مجلس، دولت را مکلف کرد  تا یارانه خانوارهای پردرآمد حذف شود اگر دولت به این مسئله تن ندهد خلاف قانون عمل کرده است حداقل بین ۲۰ تا ۲۶ میلیون نفر که خانوارهای پردرآمد هستند باید یارانه هایشان قطع شود.