تاریخ انتشار خبر: ۹ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۸:۰۵
کد مطلب : 125902

پشت پرده قتل خانواده پزشک تبریزی

در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله بود که خبری مبنی بر مرگ همسر و مادر بزرگ یک پزشک در تبریز آنهم به دلیل مصرف «غذای نذری مسموم» در رسانه‌ها منتشر و به سرعت دهان به دهان چرخید.

در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله بود که خبری مبنی بر مرگ همسر و مادر بزرگ یک پزشک در تبریز آنهم به دلیل مصرف «غذای نذری مسموم» در رسانه‌ها منتشر و به سرعت دهان به دهان چرخید.

شایعات زیادی نیز در این بین ساخته و در فضای مجازی منتشر شد و البته عده‌ای سود جو نیز سعی کردند تا از این فرصت برای بدبین کردن مردم به نذری‌ها و مراسم‌های این ایام استفاده کنند تا شاید بتوانند از این طریق حضور مردم در این برنامه‌ها را کمرنگ کنند.

مرگ دو نفر از اعضای خانواده پزشک تبریزی

متن خبر از درگذشت دو عضو خانواده پزشک مشهور تبریزی در روز ۱۸ مهرماه حکایت داشت و اینکه فردی نا‌شناس با مراجعه به مطب این پزشک به اصطلاح خوش نام تبریزی، غذایی که ظاهرا به سیانیک یا قرص برنج آلوده بوده را تحویل وی می‌دهد و مصرف آن باعث مرگ همسر و مادربزرگ این پزشک و مسمومیت شدید پدر و مادرش می‌شود.

پس از آن سازمان پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی مرگ این دو نفر را تایید و اعلام کرد که از جسد مادربزرگ این پزشک نمونه‌برداری کرده است.

همزمان جمال حسینی٬ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: مسمومیت غذایی این خانواده مشخص و قطعی شده است و خانواده پزشک جوان تبریزی به دلایل مشکوک و با غذای آلوده نذری مورد سوءقصد قرار گرفته‌اند.

صلحی کیست؟

علیرضا صلحی پزشکی است که به دلیل تجویز صدای شجریان برای درمان بیماران و همچنین خوش‌خط بودن شهرت دارد.

داستان از آنجا شروع شد که چندی پیش یکی از نسخه‌های این پزشک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که در آن با خطی خوش به یکی از بیمارانش توصیه کرده بود تا با گوش دادن به صدای شجریان و بدون نیاز به دارو درمان شود.

اما نکته جالب‌تر آنکه یکی از نزدیکان صلحی در مصاحبه با روزنامه اعتماد با بیان اینکه علیرضا و همسرش چهار سال با هم نامزد بودند و قرار بود بعد از ایام محرم و صفر به خانه‌شان بروند، به شکایت خانواده نزد پلیس اشاره کرد و درباره علت وقوع حادثه گفت: علیرضا عضو حزب اتحاد ملت است و قبلا هم رییس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد تبریز بود.

قتل مشکوک،‌ ابزار سیاسی در دست اصلاح‌طلبان

ماجرای قتل خانواده این پزشک از جایی رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت که یکی از خبرگزاری های اصلاح طلب با انتشار خبری٬ دکتر صلحی را از فعالان سیاسی آذربایجان شرقی و عضو حزب «اتحاد ملت» معرفی و مرگ دو عضو خانواده وی را از طرف اصلاح‌طلبان تسلیت گفت و خواستار رسیدگی به این مرگ مشکوک شد.

همزمان محمد تیموری٬ رییس منطقه آذربایجان شرقی حزب «اتحاد ملت» نیز با انتشار بیانیه‌ای درگذشت مادربزرگ و همسر دکتر صلحی را به وی تسلیت گفت.

این فضاسازی‌ها تا آنجا ادامه داشت که برخی از کانال‌های اصلاح طلب با بیان مطالبی سعی در فرافکنی و سو استفاده همه جانبه از این موضوع دست به جریان‌سازی و شایعه پراکنی زدند و انگیزه های قاتل را سیاسی عنوان کردند و در مواردی نیز این قتل را به تجویز صدای شجریان توسط دکتر صلحی ربط دادند.

البته رسانه های خارجی و ضد انقلاب نیز بیکار نماندند و با تیتر کردن مسمومیت با غذای سعی در بدبین کردن مردم به مراسمات ایام محرم داشتند.

تسلیت وزیر بهداشت

همچنان در این جریان هم وزیر بهداشت وارد شد و با انتشار پیامی درگذشت همسر و مادربزرگ علیرضا صلحی را به وی تسلیت گفته و بر پیگیری دلیل این حادثه تاکید کرده است؛ ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت نیز به عنوان نماینده ویژه وزیر بهداشت و به عیادت سایر اعضای خانواده این پزشک رفت.

حریرچی در حاشیه این عیادت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از طریق مقامات استانی پی گیر این حادثه است و دستگاههای امنیتی و قضایی استان نیز در حال بررسی موضوع هستند.

اعتراف به قتل!

اما صبح امروز یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس اظهار داشت: پزشک تبریزی که ادعا می شد همسر و مادربزرگش بر اثر خوردن غذای نذری فوت کرده‌اند، به دست داشتن در قتل این دو اعتراف کرده است.

۱۷ مهرماه خبری مبنی بر فوت چند تن از اعضای خانواده پزشک تبریزی در رسانه‌ها پخش شد؛ این پزشک به خاطر تجویز نسخه‌های خوش خط، توصیه به گوش دادن صدای شجریان برای بهبود بیماری در فضای مجازی به شهرت رسیده بود.

در این حادثه عنوان شد غذای نذری که در درمانگاه پزشک تبریزی توزیع شده بود، مسموم بوده و موجب فوت ۲ نفر از اعضای خانواده وی شده است.

و در آخر

حال باید دید با روشن شدن ابعاد واقعی این ماجرا، جناح‌های سیاسی و عده‌ای که در فکر تسویه حساب‌های کهنه بودند چه واکنشی نشان خواهند داد و آیا حقیقت را می‌پذیرند یا در صدد تکذیب و انحراف افکار عمومی برخواهند آمد.

منبع: فارس