تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۸:۴۶
کد مطلب : 89093
هفته سی‌ام لیگ برتر/ در حال بروزرسانی ...

پوشش زنده دربی ۸۰؛ استقلال ۰ – پرسپولیس ۱ تا دقیقه ۹۰

دو تیم پرسپولیس و استقلال در آخرین دیدار خود در لیگ چهاردهم از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و در پایان نیمه اول به تساوی بدون گل رسیدند.

در آغاز دیدارهای هفته پایانی رقابت‌های لیگ چهاردهم دو تیم پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۷ امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که قضاوت این دیدار به عهده تورج حق‌وردی است.استادیوم: آزادی تماشاگر: حدود ۶۰ هزار نفر
داوران: تورج حق وردی، سعید زارع و حسین طالقانی
اخطار: حنیف عمران زاده (۳۳) و امیرحسین صادقی (۶۴) از استقلال
پرسپولیس: سوشا مکانی، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، امید عالیشاه، حمید علی عسگری، محمد نوری، احمد نوراللهی، بابک حاتمی، هادی نوروزی، مهدی طارمی و علی علیپور
سرمربی : برانکو ایوانکوویچاستقلال: وحید طالب لو، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، هرایر مگویان، امید ابراهیمی، رضا عنایتی، خسرو حیدری، میلاد فخرالدینی، جاسم کرار، یعقوب کریمی، سجاد شهباززاده
سرمربی: امیر قلعه نویی

برنامه، نتایج کامل، جدول رده‌بندی و گلزنان لیگ برتر

دقایق حساس:
دقیقه ۱: اولین خطر با سانتر هادی نوروزی برای پرسپولیسی ها شکل گرفت که مدافعان استقلال درون محوطه جریمه توپ را برگشت دادند و اجازه ضربه زدن به طارمی ندادند.

دقیقه ۲: پرتاب اوت بابک حاتمی درون محوطه جریمه و در ادامه سانتر مدافع راست پرسپولیس در حالی که عالیشاه برای ضربه زدن خیز برداشته بود به این بازیکن نرسید.

دقیقه ۴: اولین خطا برای استقلالی ها در حالی شکل گرفت که کرار توپ را برای این تیم درون محوطه جریمه ارسال کرد اما مدافعان پرسپولیس اینبار مانع از ایجاد فرصت برای مهاجمان بلند قامت استقلال شدند.

دقیقه ۷: ارسال خسرو حیدری به درون محوطه جریمه را مایکل اومانیا در آستانه ضربه زدن شهباززاده دفع کرد تا این موقعیت خطرناک از سوی استقلالی ها را دفع کنند.

پوشش زنده دربی 80؛ استقلال 0 - پرسپولیس 0 (تا دقیقه 55)

دقیقه ۹: علیپور درون محوطه جریمه قصد ضربه زدن به توپ را داشت که امیرحسین صادقی آن را دفع کرد تا کرنر برای سرخپوشان شکل گیرد. در ضربه کرنر هم پرسپولیسی ها سودی از موقعیت شان نبردند.

دقیقه ۱۱: میلاد فخرالدینی با حرکت پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که با خطا متوقف شد. امید ابراهیمی این ضربه خطا را برای استقلالی ها با شوتی زمینی زد که توپش با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: مهدی طارمی در جدال با صادقی قصد عبور از مدافع استقلال را داشت که تعادل خود را از دست داد، تلاش مجدد مهاجم پرسپولیس برای گرفتن توپ با دریبل زیبا از مدافع اسقلال همراه بود که صادقی در ادامه نیز به حالت کری نگاهی به طارمی انداخت.

دقیقه ۱۹: فرار فخرالدینی از جناح راست و ارسال او برای شهباززاده با ضربه ناقص این مهاجم به قصد پاس به عنایتی همراه بود که اومانیا زودتر توپ را از شش قدم زد.

دقیقه ۲۰: ارسال جاسم کرار این بار از سمت چپ با ضربه سر دیدنی رضا عنایتی همراه بود که سوشا مکانی با واکنشی فوق العاده از روی خط توپ را برگشت داد تا عنایتی در گلزنی ناکام بماند.

دقیقه ۲۳: پرتاب اوت بلند فخرالدینی در محوطه جریمه با دخالت مهاجمان استقلال موقعیت خوبی برای این تیم ایجاد کرد که امید ابراهیمی به قصد خطا و پنالتی خود را زمین انداخت اما حق وردی اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۲۵: شوت امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه را سوشا به راحتی دفع کرد و فرصت را در اختیار تیمش قرار داد.

دقیقه ۲۹: ارسال هادی نوروزی از روی ضربه ایستگایی با دخالت اومانیا همراه بود که ضربه کم اثر مدافع کاستاریکایی پرسپولیس به راحتی در اختیار طالب لو قرار گرفت.

دقیقه ۳۳: حق وردی اولین کارت زرد را از جیب خود در آورد و به حنیف عمران زاده داد. طارمی با فریب مدافع استقلال، عزم دروازه این تیم را کرد که با دخالت عمران زاده متوقف شد و حق وردی با اعلام خط یک کارت زرد نیز به شماره ۵ استقلال نشان داد.

دقیقه ۴۴: شوت ضعیف امید عالیشاه را وحید طالب لو گرفت.

دقیقه ۴۵: وحید طالب لو زودتر از امید عالیشاه که با فرار درون محوطه جریمه به دنبال گلزنی بود، توپ را از آن خود کرد. دروزاه‌بان استقلال برخوردی با عالیشاه داشت که داور بازی برخلاف پرسپولیسی‌ها اعتقادی به پنالتی نداشت.

پوشش زنده دربی 80؛ استقلال 0 - پرسپولیس 0 (تا دقیقه 55)

بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

دقیقه ۵۰: حرکت پا به توپ محمد نوری را که در این دیدار در پست هافبک دفاعی به میدان رفته بود در نهایت با شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه همراه بود که با اختلاف کم ضربه اش به بیرون رفت.

 

دقیقه ۶۴: صادقی یک بار دیگر مهدی طارمی را با خطا متوقف کرد که این بار با کارت زرد حق‌وردی روبرو شد.

دقیقه ۶۵: ارسال هادی نوروزی روی دروازه طالب‌لو با ضربه سر علی علی‌پور همراه بود که تور دروازه استقلال را لرزاند تا پرسپولیس یک بر صفر پیش بیفتد.

در دقیقه ۷۰ مهدی طارمی در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد اما داور بازهم اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه ۷۲ حنیف عمران زاده روی امید عالیشاه مرتکب خطا شد اما داور باز هم بی تفاوت نسبت به این صحنه بود!

در دقیقه ۷۳ خسرو حیدری جای خود را به یعقوب کریمی داد.

در دقیقه۷۵ استقلال صاحب یک ضربه کرنر شد.

در دقیقه ۷۷ شوت سجاد شهباززاده با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۸ داور به بهنام برزای کارت زرد نشان داد.

در دقیقه ۷۸ محسن بنگر به جای علی علیپور به میدان آمد.

 در دقیقه۸۰ هادی نوروزی در موقعیت آفساید قرار گرفت.

در دقیقه ۸۳ استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه را جاسم کرار ارسال کرد و امید ابراهیمی با ضربه سر ضربه زد که توپش با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
در دقیقه ۸۴ میلاد سلیمان فلاح به جای خرسند نیا در ترکیب استقلال قرار گرفت.
تورج حق‌وردی داور مسابقه است.

هادی نوروزی در دقیقه۹۰+۲ وارد محوطه جریمه استقلال شد که مدافعان این تیم توپ را به کرنر زدند.
تورج حق‌وردی داور مسابقه است.

ترکیب استقلال:
وحید طالب لو، امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده،محمدرضا خرسندنیا، میلاد فخرالدینی، مگویان، امید ابراهیمی، جاسم کرار،خسرو حیدری( از دقیقه ۷۳ یعقوب کریمی)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی( از دقیقه ۴۶ بهنام برزای)
سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب پرسپولیس:
سوشا مکانی، حمیدرضا علی‌عسگر، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، احمد نوراللهی، محمد نوری، مهدی طارمی( ۸۷- رضا خالقی فر)، هادی نوروزی( ۹۰+۳ میلاد کمندانی)، امید عالیشاه، علی علیپور( از دقیقه ۷۶ محسن بنگر).
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ