تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۱:۱۷
کد مطلب : 71871

پیاده از مشهدالشهدای شلمچه تا مشهد الرضا برای یازدهمین بار متوالی/حال و هوای جانبازی که از قافله عشق عقب ماند +تصاویر

رضا نظری جانباز بسیجی ۴۹ ساله که مسیر ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتری از شلمچه تا مشهد مقدس را برای یازدهمین بار متوالی با پای پیاده طی می‌کند.

 

 

به گزارش  عصر آبادانبه نقل باغملک نیوز، قدم‌ هایش را بلند و استوار بر می دارد، لباس بسیجی خاک گرفته به تن دارد، همراه او کوله باری سنگین که به عشق علی‌بن موسی‌الرضا (ع) وزن او را تحمل می کند است، او جانبازی میانسال است که مسیر شلمچه تا مشهد مقدس را با پای پیاده با هدف گرامیداشت یاد شهدا در حال طی کردن است.

رضا نظری جانباز بسیجی ۴۹ ساله که مسیر ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتری از شلمچه تا مشهد مقدس را برای یازدهمین بار متوالی با پای پیاده طی می‌ کند.

این جانباز جنگ تحمیلی که متولد خرم‌آباد و ساکن اندیشمک است، با آن چهره زیبا، خاک خورده و دلنشین خود پس از گذشتن از شهرستان های استان با گمنامی به باغملک رسیده است و دقایقی را با خبرنگار باغملک نیوز به گفتگو پرداخت و اظهار داشت : حدود ۲٫۵ سال در قالب گردان شهدا و قرارگاه رمضان، در مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس بودم که در تاریخ ۲۱ بهمن سال ۱۳۶۴ در منطقه فاو دچار مجروحیت شدید شدم و هم‌ اکنون دارای ۴۵ درصد جانبازی شیمیایی و ۲۵ درصد جانبازی ترکشی هستم.

11111

وی هدف سفر خود با پای پیاده از شلمچه تا مشهد را گرامیداشت یاد شهدای جنگ عنوان کرد و گفت : ما مدیون شهدای جنگ هستیم و باید همیشه یاد آنها را گرامی بداریم.

 

نظری در تشریح فلسفه انجام سفر زیارتی پیاده از شلمچه تا مشهد تصریح کرد : در جبهه با دوستانم عهد و پیمان بستیم که هرکس شهید نشد به نیابت از بقیه پای پیاده به زیارت امام رضا (ع) در مشهد برود که هم ‌اکنون من گناهکار و روسیاه از شهدا جا ماندم تا ادای دین کنم.

1111

این زائر پیاده امام رضا (ع) گفت: دنبال مطرح شدن و منفعت شخصی نیستم بلکه حامل پیام شهدا به نسل جوان هستم که تاکنون نیز ارتباطم با جوانان و مردم شهرهای طول سفر بسیار زیبا و خوب و دارای اثرات مثبت قابل توجهی بوده است.

 

نظری در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر خاص ترین خاطره خود در این سفرها گفت : در وسط راه پول هایم کامل تمام شده بود. به تنگنا که رسیدم به امام رضا(ع) توسل کردم. گفتم آقا این رسمش نیست ما زائر شماییم. خوب نیست به گدایی بیفتیم. گفتم و رفتم. سه کیلومتری که از آنجا گذشتم، دیدم پیرمردی از روبه رویم می آید. سر و وضع پیرمرد هم طوری بود که به او نمی خورد که اهل روستا باشد. خیلی زیبا و خوش بر و رو بود. به من که رسید گفت کجا می روی؟ من هم گفتم می روم مشهد، زیارت. مرا بغل کرد و صورتم را بوسید. به من گفت یک امانتی پیش من داری که باید به تو بدهم و دست کرد در جیبش یک بسته هزارتومانی درآورد به من داد و خداحافظی کرد و رفت. جالب این جا بود که من قبلاً نشسته بودم و حساب کرده بودم که برای ادامه سفرم از آنجا ۱۷۰ هزار تومان می خواهم. پول ها را که شمردم همان ۱۷۰ هزار تومان بود. ائمه(علیهم السلام) همیشه به ما نظر لطف دارند، این ماییم که خطاکاریم.

111

وی با بیان اینکه دعای خیر مردم بهترین توشه سفر برایم خواهد بود و آرزویم این است که خداوند از من راضی باشد، بیان کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و ما باید یاد آنها را همیشه زنده نگه داریم.

 

وی خاطرنشان کرد : شهدا با ایثار و فداکاری های خود درس های بزرگی به ما آموختند که ما باید نسل جوان و جدید امروز کشور را با این درس ها آشنا کنیم.

1

رضا نظری پس از دقایقی توقف در کنار ما به مسیر خود ادامه داد و شوق زیارت اجازه نمی ‌داد که حتی لحظه‌ ای به خستگی راه فکر کند.