تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۰:۰۴
کد مطلب : 58359

پیش‌بینی وضع هوای استان‌ها +جدول

از ظهر امروز موج ضعیفی نواحی شمال غرب ،غرب و دامنه های البرز را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش پراکنده در این نواحی خواهد شد.

امروز “چهارشنبه ۱۹ آذر ماه ۹۳” وزش باد جنوبی در استان های گیلان و اردبیل افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد و همچنین امروز با گذر موج ضعیفی نواحی شمال غرب، غرب و دامنه ها ی البرز را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش پراکنده در این نواحی خواهد شد.
براساس این گزارش، امروز بعدازظهر وزش باد در استان تهران سبب کاهش غلظت آلاینده های جوی خواهد شد و در روز جمعه مجددا جوی پایدار درغالب مناطق کشور حاکم می شود همچنین پنج شنبه بعد از ظهر شرق خلیج فارس و روز جمعه خلیج فارس مواج خواهد بود.
گفتنی است، امروز سردترین مرکز استان تا کنون  کرمان با کمینه دمای ۵- درجه و شهرکرد با کمینه دمایی ۴- درجه و همچنین گرمترین مرکز استان بندرعباس با بیشینه دمایی ۲۹ درجه گزارش شده است.
لازم به ذکر است، آسمان تهران امروز، نیمه ابری اوایل شب ابری در ارتفاعات بارش پراکنده و فردا، کمی ابری همراه با وزش باد در بعضی ساعات وزش بادشدید و روز جمعه، صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد و شهر تهران امروز، نیمه ابری پیش بینی می شود و استان تهران در بیشینه دمای خود به ۱۱ درجه بالای صفر و در کمترین حالت به ۵ درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر ۹ درجه بالای صفر است.

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

آذربایجان شرقی

۹

۴

فارس

۱۸

۱

آذربایجان غربی

۷

۰

قزوین

۱۱

۲

اردبیل

۱۴

۴

قم

۱۴

۲-

اصفهان

۱۲

۱

کردستان

۱۲

۲

البرز

۱۳

۴

کرمان

۱۷

۵-

ایلام

۱۶

۴

کرمانشاه

۱۳

۰

بوشهر

۲۴

۱۳

کهکیلویه و بویراحمد

۱۷

۰

تهران

۱۱

۵

گلستان

۱۵

۴

چهارمحال و بختیاری

۱۰

۴-

گیلان

۱۵

۷

خراسان جنوبی

۱۷

۲-

لرستان

۱۷

۲

خراسان رضوی

۱۲

۲-

مازندران

۱۶

۶

خراسان شمالی

۱۳

۱-

مرکزی

۱۱

۲

خوزستان

۲۵

۱۱

هرمزگان

۲۹

۱۱

زنجان

۱۲

۰

همدان

۱۱

۳-

سمنان

۱۲

۱

یزد

۱۸

۳

سیستان و بلوچستان

۱۷

۳-

منبع: باشگاه خبرنگاران