تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۶:۴۶
کد مطلب : 54390

پیش بینی آخرین وضعیت جوی کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف در غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور و همچنین از کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

  احد وظیفه  با بیان این مطلب افزود: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امشب در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، نواحی مرکزی و دامنه‌های البرز، ابرناکی، بارش باران، وزش باد، در نقاط سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی رعد وبرق و کاهش نسبی دما در نوار شمالی رخ خواهد داد.

به گفته وی، فردا بارشها به تدریج نواحی شمال شرق و برخی نقاط شرق را نیز دربر می گیرد و در شمال غرب به تدریج ازمقدار ابرها کاسته می شود که بارش در این روز در استانهای لرستان، چهارمحال بختیاری و شمال خوزستان شدیدتر خواهد بود.

 وظیفه اظهار داشت: روز چهارشنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ادامه داشته و بتدریج از اواخر وقت این سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف در بعضی مناطق واقع در غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور تصریح کرد: فردا در استانهای کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، غرب اصفهان و در اواخر وقت در گلستان و روز چهارشنبه در استانهای گلستان و خراسان شمالی اختلال در تردد جاده‌ای پیش بینی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده‌ها بکار گرفته شود.

وی افزود:فردا آسمان تهران نیمه ابری و درپاره‌ای نقاط ابری همراه با بارش پراکنده و در ارتفاعات نیز بارش برف پیش بینی می‌شود که اوایل شب کاهش ابر خواهیم داشت. کمینه و بیشینه دما در این روز به ۵ و ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

منبع: مهر