تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۳:۱۷
کد مطلب : 53263

پیکر ۷۵ شهیدتازه تفحص شده وارد شلمچه شد / ۳۰ شهید گمنام در خاک آبادان آرام می گیرند

عصر آبادان :صبح امروز ، پیکر ۷۵ شهید دفاع مقدس وارد خاک شلمچه شد و در آغوش گرم مردم جا گرفت

 

shohadaye-gomnam-shalamche93-(8)
به گزارش عصر ابادان از  صبح امروز دشت شلمچه ،یک بار دیگر  معطر به وجود پیکر پاک ۷۵ شهید دفاع مقدس به میهن اسلامی شد.
جوانان و نوجوانان پرشور بسیاری برای استقبال از شهدای والامقام در مرز شلمچه حاضر شدند. شوق این جوانان کم سن و سال به اندازه ای بود که برای رسیدن به تابوت شهدای تازه تفحص شده ، سر از پای نمی شناختند.
ازدحام جمعیت در محل درب بسته ورودی مرز و محل تحویل شهدا مشکلاتی را ایجاد کرد.اگر چه پس از حدود نیم ساعت این درب باز شد و مردم توانستند تابوت ها را در آغوش بگیرند.

در این مراسم سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان سخنرانی کرد و برای دقایقی به مناجات با شهدای بی نام و نشان پرداخت.

همچنین سردار باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندار شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، ائمه جمعه خرمشهر و مینوشهر و جمعی دیگر از مسئولان در این مراسم حضور داشتند.

حضور خانواده‌های شهدا و رزمندگان و سران عشایر عرب نیز حال و هوایی خاص به این مراسم بخشیده است.

از این تعداد شهید، ۳۰ نفر از آنها در آبادان به خاک سپرده خواهند شد. قرار است مراسم استقبال مردم آبادان از این شهدای والامقام ساعت ۱۸ امروز در مصلای نماز جمعه این شهر برگزار شود.

گفتنی است  این شهدا در عملیات‌های خیبر، والفجر ۸ و تک دشمن در سال‌های ۶۶ و ۶۵ در زبیدات به شهادت رسیده‌اند و از لشکرهای ۳۱ عاشورا، ۸ نجف، ۲۱ امام رضا (ع) و همچنین لشکر ۲۱ حمزه نیروی زمینی ارتش هستند.