تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۵:۴۵:۱۳
کد مطلب : 59475
آنچه در برنامه "90" گذشت؟

چاقوکشی و شکستن دندان در زمین چمن/ کارت زرد یک مالک به ۲۰:۳۰ +تصاویر

در برنامه نود این هفته که به بررسی دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر اختصاص داشت، تصاویر بسیار زشتی از یکی از دیدارهای لیگ دسته دوم کشور پخش شد.

 برنامه نود این هفته از ساعت ۲۲:۴۰ دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر را مورد بررسی قرار داد. این برنامه به علت تعطیلی ۵۰ روزه لیگ برتر تا حدود ۴۰ روز پخش نخواهد شد.
فردوسی پور هم در ابتدا و اواسط برنامه‌اش اعلام کرد که نود به خاطر تعطیلات لیگ در هفته‌های آینده پخش نخواهد شد و مردم و بعضی‌ها می‌توانند از دست او راحت باشند! او همچنین تاکید کرد که گزارشگر اختصاصی این برنامه، گزارش‌هایش را از جام ملتهای استرالیا ارسال می‌کند و این گزارش‌ها از سایت برنامه قابل دسترسی است.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به نتیجه تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ اختصاص یافته بود.

اشتباه داور در اعلام سریعترین گل لیگ
سعید مظفری زاده کارشناس داوری برنامه این هفته نود بود. به نظر مظفری زاده یک خطای پنالتی برای تیم پیکان در دیدار با سایپا گرفته نشده بود. این کارشناس داوری همچنین تاکید کرد که بازیکنان تیم سپاهان قبل از شروع بازی وارد زمین تیم گسترش فولاد شده و حرکت آنها که زمینه ساز سریعترین گل لیگ بود، اشتباه بوده است. مظفری زاده گل تیم راه آهن به نفت تهران را صحیح دانست که به اعتقادش داور در اعلام خطای بازیکن راه آهن اشتباه کرده بود.

گزارش نود درجه نخستین بخش این هفته برنامه نود بود که با ادبیاتی طنز آمیز به اتفاقات هفته اخیر فوتبال کشورمان پرداخته بود.

گزارشی از دیدار تیم های سایپا – پیکان ، سپاهان – گسترش فولاد، حاشیه ها و مصاحبه های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

جدول لیگ برتر فوتبال، برنامه هفته آینده و آماری از هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال به تصویر کشیده شد:

گزارشی کامل از دیدار تیم های پرسپولیس و فولاد به همراه حاشیه ها، مصاحبه های بازیکنان و مربیان پخش شد.

مطمئن‌ترین دروازه‌ بانهای پرسپولیس
در ادامه، گزارشی از روند اشتباهات دروازه بانهای پرسپولیس در طول سالهای گذشته پخش و به عملکرد دروازه بانهایی چون علیرضا حقیقی، میثاق معمارزاده، احمدرضا عابدزاده، نیلسون و سوشا مکانی اشاره شد.

آمار و ارقام نشان می‌داد پرسپولیس وقتی مطمئن ترین دروازه‌ و خط دفاعی را داشته که تنها یک دروازه بان مدعی در فهرست این تیم وجود داشته است یعنی در لیگ‌های چهارم، دوازدهم و سیزدهم.

گزارش ایران ۹۰ این هفته به بخش پایانی سفر به  آبادان اختصاص یافته بود.

گوشه هایی از گفتگوی حمیدرضا صدر با حشمت مهاجرانی پیشکسوت فوتبال کشورمان پخش شد و قرار شد گزارش کامل این گفتگو بطور کامل طی روزهای آینده از شبکه سوم سیما پخش شود.

مهاجرانی در این گزارش از تجربیات و خاطرات خود صحبت می کرد.ماجرای غفور جهانی و خواهرِ نداشته حشمت مهاجرانی!
مهاجرانی در بخشی از صحبت‌هایش درباره اینکه برای دعوت از غفور جهانی به تیم ملی زیر سئوال بوده است گفت: می گفتند حشمت خواهری دارد و غفور قرار است دامادشان شود. او کاری که من خواسته بودم را انجام می داد اما بازی اش را تماشاگران نمی پسندیدند اما این بازیکن گل مهم ما برای صعود به جام جهانی را زد و هنوز هم مثل برادر کوچکترم است اما ما فقط ۵ برادر بودیم و اصلا خواهری نداشتیم که او دامادمان باشد! اگر هم خواهر داشتم به غفور نمی دادم!

مهاجرانی همچنین تصمیمش برای کنار گذاشتن مربیگری را اشتباه دانست و گفت: یکی از تصمیم‌های غلطم این بود که بعد از باخت، دیگر تصمیم گرفتم سرمربیگری نکنم. این تصمیم واقعا اشتباه بود.

گزارشی از دیدار تیم های تراکتورسازی – ذوب آهن و حاشیه ها و مصاحبه های بازیکنان و مربیان دو تیم پخش شد.

گزارشی مفصل از دیدار دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان به همراه مصاحبه های مسئولان و بازیکنان و مربیان و حاشیه های این دیدار به تصویر کشیده شد.

تصاویر وحشت از هواپیمای استقلال!
بعد از پخش بازی استقلال تهران و استقلال صنعتی خوزستان، تصاویر مربوط به اتفاقات بعد از این بازی در هواپیما و در راه بازگشت به تهران روی آنتن رفت. هواپیمای حامل بازیکنان استقلال به خاطر مشکلات فنی قادر نبود روی باند فرودگاه تهران فرود بیاید و برای همین خلبان چندین بار برای فرود اقدام کرد. در تصاویر صحبت‌های رد و بدل شده بین بازیکنان و مسافران هواپیما واضح بود که مشکلات فنی باعث وحشتشان شده بود.

گزارش تقویم نود پخش شد که انجام ۳ دربی پایتخت در روز ۱۸ آذر از خصوصیت های این گزارش بود.

گزارشی در خصوص باشگاه راه آهن پخش شد و استیلی در مورد مسائل و مشکلات این باشگاه مواردی را مطرح کرد.

عملکرد لژیونرهای فوتبال کشورمان در لیگ های خارجی مورد بررسی قرار گرفت.

چاقوکشی در لیگ دسته دوم و خردکردن دندان‌های یک بازیکن
برنامه این هفته نود چندان بدون جنجال هم نبود چرا که پس از پایان بازی تیم‌های آلومینیوم اراک و کارون اهواز صحنه‌های زشتی رقم خورد. بعد از به صدا در آمدن سوت پایان بازی تعدادی از تماشاگران اهوازی و همچنین عوامل منتسب به نیمکت تیم کارون با قمه، چاقو و لوله وارد زمین شده و به ضرب و جرح بازیکنان آلومینیوم پرداختند. در جریان این درگیری سه دندان محمد آشتیانی بازیکن تیم آلومینیوم خرد شد و به گفته وی، پایش ۱۵ بخیه خورد.  (فیلم این صحنه های زشت)

محمد نیک سیرت مشاور تیم آلومینیوم روی خط برنامه نود آمد و گفت که یکی از چاقو به دستان مربی دروازه‌بان‌های تیم کارون بوده و در اراک هم چنین اقدامی از او سر زده بود. همچنین رضا جمال پور سرپرست تیم کارون روی خط برنامه نود این ادعا را رد کرد و دقایقی بین این دو درگیری لفظی ایجاد شد. غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم در اینباره گفت: این فیلم سند خوبی برای برخورد با متخلفان است.

ادامه مناظره نصیرزاده و رفیعی
هوشنگ نصیرزاده و رفیعی دو کارشناس حقوقی به دلیل ناتمام ماندن مناظره خود در هفته گذشته، این هفته هم میهمان حضوری برنامه نود بودند. تلاش دو طرف برای اثبات حقانیت صحبت‌هایشان همانند اکثر مناظره‌هایی که در برنامه نود صورت می‌گیرد بی نتیجه بود. رفیعی در تلاش بود با استناد به بند پنج ماده ۳۵ اقدام فدراسیون فوتبال را زیر سئوال ببرد ولی نصیرزاده در جایگاه مدافع فدراسیون، به سایر بندها و مواد استناد می‌کرد.

منصور قنبرزاده عضو هیات رئیسه فدراسیون و مدیرعامل باشگاه نفت تهران هم روی خط برنامه آمد ولی ابهامات زیاد از یک طرف و فرصت کم برنامه نود از سوی دیگر باعث شد تا نه تنها مناظره برنامه ثمره‌ای نداشته باشد بلکه به ابهامات افزوده شود!

رفیعی در مورد وضعیت تصویب کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه داد. وی اظهار داشت آیین نامه کمیته انظباطی به امضای اعضای مجمع نرسیده است و رسمیت ندارد.

نصیرزاده در این باره گفت: من در جلسه مجمع خودم رفتم بالای تریبون و در مورد آیین نامه کمیته انضباطی صحبت کردم. اگر ۱۰ نفر گفته اند آیین نامه را امضا نکرده اند نباید عمل ۶۵ نفر دیگر را نادیده بگیریم. مجمع ۷۵ عضو دارد.

رفیعی در ادامه اظهار داشت: تصویب آیین نامه کمیته انضباطی اصلا وظیفه مجمع نیست و هیات رییسه باید آن را به تصویب برساند.

فرار بازیکنان شموشک از هتل بدون پرداخت پول!
اما عجیب‌ترین بخش برنامه نود پخش تصاویر دوربین مدار بسته از یکی از هتل‌ها بود؛ هتلی که بازیکنان تیم شموشک نوشهر برای برپایی اردوی آماده سازی در آن اسکان داده شده بودند ولی در نهایت بدون پرداخت هزینه‌های اسکان خود، به صورت مخفیانه اقدام به ترک هتل کردند. دوربین‌های مدار بسته، این اقدام را ضبط کرده که بخشی از آن در برنامه پخش شد. البته این اقدام با نظر گروسی نماینده مردم شهریار صورت گرفته بود و وی خواستار این بود که بازیکنان بدون دادن هزینه، در هتل اسکان یابند.

حسین گروسی عنوان کرد: چند وقت پیش از شبکه طبرستان تماسی با من گرفته شد و عنوان کردند تیم شموشک نوشهر قرار است در شهریار اردویی داشته باشند که من گفتم به شهریار بیایند و از امکانات شهریار استفاده کنند و این دوستان نیز از امکانات تربیت بدنی استفاده کردند، اما قرار بود از خوابگاه تربیت بدنی استفاده شود ولی دوستان به هتل رفتند و قرار نبود هزینه هتل را میهمان ما باشند.

کارت زرد مالک شموشک به ۲۰:۳۰ و توضیح نماینده مجلس
وحید پورکلهر مالک باشگاه شموشک نوشهر هم روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: از گروسی و میهمان نوازی شهریار تشکر می کنیم، ما تصور می کردیم میهمان شهریاری ها هستیم، پیش از حضورمان در شهریار قرار بود در تالار شباهنگ اسکان یابیم ولی بدلیل اینکه تیم های دیگر در آن شب در تالار شباهنگ اسکان داشتند به ما گفتند به هتل برویم و ما هم فکر کردیم میهمان هستیم و وقتی فهمیدیم باید هزینه پرداخت کنیم عنوان کردیم اجازه بدهند ما با گروسی صحبت کرده و این مسئله را برطرف کنیم. تصور ما این بود که هتل مجانی است! حالا هتل شرایتون هم که نبود! ما ۴۰ بازیکن داشتیم که پنهانی از هتل خارج نشدند.

مالک باشگاه شموشک همچنین با ناراحتی از پخش گزارشی در بخش خبری ۲۰:۳۰ در این خصوص گفت: ما هم به سبک خودشان به آنها کارت زرد می‌دهیم. متاسفانه این بخش خبری جوابیه‌های ما را پخش نکرد. وقتی تهمت زده می‌شود باید به طرف فرصت داد تا از خودش دفاع کند.

گزارشی از لیگ دسته یک و نتایج بدست آمده در این رقابت ها پخش شد.

نصیرزاده و رفیعی در ادامه برنامه به بحث در مورد آیین نامه کمیته انضباطی و اساسنامه فدراسیون پرداختند.

منصور قنبرزاده عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: صورت های مالی نیز به تصویب مجمع نرسیده است و به نحوی با صحبت های نصیرزاده مخالفت کرد.

نصیرزاده در پایان صحبت های خود گفت: من فقط می توانم بگویم متاسفم! من و شما اگر تا فردا با هم بحث کنیم به جایی نمیرسیم چرا که شما می خواهید حرف خود را بزنید! ۳ نفر برای شمارنده آرا و ۳ نفر برای نظارت انتخاب شده بودند که در این میان ۵ نفر امضا کردند که با این حال صحبت های من درست است.

این بار نیز بحث در مورد اساسنامه و آیین نامه کمیته انضباطی نیمه تمام ماند، این برای دومین هفته متوالی بود که نصیرزاده و رفیعی در برنامه نود حضور یافته بودند و این مبحث بدون نتیجه و نیمه تمام ماند.

آمار سئوال مسابقه پیامکی در پایان برنامه:

برنامه نود این هفته ساعت ۲:۵۵ بامداد سه شنبه به پایان رسید.