تاریخ انتشار خبر: ۹ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۰:۲۳
کد مطلب : 106326

“چالش‌نوار‌برزنتی” نوجوان ۱۴ساله را کور کرد+تصاویر

«چالش نوار برزنتی» یکی از تفریحات جدید جوانان برخی کشورها است که در آن دست و پای فرد را با چسب برزنتی بسته و او باید فرار کند. این بازی ساده کار دست نوجوان ۱۴ ساله داد و او را تا پای مرگ پیش برد.

«اسکایلر فیش» شاید برای همیشه بینایی خود را از دست داده باشد. او در جریان این بازی با سر به پنجره برخورد کرد تا هولناک‌ترین اتفاق زندگی‌اش رقم بخورد.
چالش نوار برزنتی باعث شد تا اسکایلر ۱۴ ساله به شدت مجروح و روانه بیمارستان شود. از دست دادن دائم بینایی به احتمال فراوان تنها یادگار او از این بازی محبوب باشد.
او از حدود ۱۲ روز پیش، یعنی ۱۶ ژانویه، در بیمارستان بستری است. از چالش چسب برزنتی تاکنون ویدیوهای زیادی در فضای مجازی منتشر شده است. اسکایلر که یک بار در مدرسه و در کنار دوستانش این بازی را تجربه کرده بود، تصمیم گرفت تا این بار در آکادمی رنتون در واشنگتن طعم هیجان آن را بچشد.
دوستان اسکایلر او را با نوار چسب برزنتی بستند و همین مسئله باعث شد تا او تعادلش را از دست بدهد و با سر به شیشه پنجره برخورد کند. در نتیجه برخورد، آسیب‌های جدی به چشم اسکایلر وارد شد. به گزارش فرادید، تعداد ۴۸ استاپلر (منگنه جراحی) برای ترمیم آسیب‌های سر اسکایلر استفاده شد.
یک نمونه از چالش نوار برزنتی
سارا فیش، مادر اسکایلر، می‌گوید: «از اینکه او زنده است خیلی خوشحالم. او شانس آورد که زنده ماند.» البته او می‌داند که پسرش احتمالا بینایی خود را برای همیشه از دست داده است. خانم فیش پس از بازبینی نوار ویدئویی ضبط شده توسط دوربین‌های آکادمی رنتون گفت: «آن‌ها کار احمقانه‌ای انجام دادند.»
وی در نهایت گفت که «هشدار دادن به دیگران» در حال حاضر برایش در اولویت قرار دارد تا مبادا چنین اتفاقاتی تکرار شود.
منبع: Independent