تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۶:۱۶
کد مطلب : 42094
نماینده مردم آبادان در مجلس مطرح کرد

چالش‌های جدی در شاخص‌های بهداشت و درمان آبادان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: چالش‌های جدی در زمینه بهداشت و درمان در آبادان وجود دارد.

جواد سعدون‌زاده  در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های هفته دولت در آبادان اظهار کرد: در زمینه بهداشت و درمان در آبادان چالش‌های جدی وجود دارد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث بهداشت و درمان و آموزش در آبادان رسالت‌های بر زمین مانده زیادی وجود دارد.

وی با تأسف‌بار خواندن شاخص‌های سلامت در آبادان تصریح کرد: در زمینه درمان می‌توانیم ادعا کنیم که ما بیمارستانی نداریم، درمان هم که به آن صورت وجود ندارد، بیمارستان آیت‌الله طالقانی فرسوده و شهید بهشتی نیز سال‌های سال تکمیل نشده است.

سعدون‌زاده با بیان اینکه مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان شهید بهشتی نیاز است گفت: تمام این موارد را در برنامه شوراهای مختلف و نطق‌های پیش از دستور در مجلس بیان کرده اما هنوز راه به جایی نبرده است.

وی افزود: مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان کمک به عنوان هتلینگ در اختیار وزیر بهداشت قرار دارد که ما نمایندگان آبادان سعی داریم تا مبالغ حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان را برای بیمارستان طالقانی و ۱۰ میلیارد تومان نیزبرای شهید بهشتی از محل یاد شده را از وزیر بگیریم.

*لزوم هم‌پوشانی دانشگاه بین‌الملل اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان

سعدون‌زاده با بیان اینکه در زمینه آموزش و سیاست رویکرد آن است که تحت هیچ شرایطی قبول نمی‌کنیم که مراکز آموزشی از شهر بیرون برده شود، تصریح کرد: از دانشگاه بین‌الملل اروند به عنوان حق مردم آبادان حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به وجود دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: انتظار می‌رود تا دانشگاه بین الملل اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان در یک هم‌پوشانی مناسب و درست در راستای ارائه خدمات بهتر، بیشتر و مطلوب‌تر به مردم آبادان که حق بزرگی نیز به گردن نظام و انقلاب دارند، بکوشند.
منبع: فارس