تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۱:۰۳
کد مطلب : 29484
امام جمعه آبادان:

چرا خائنین حرمین شریفین ندای مسلمانان مظلوم در بند صهیونیست را نمی شنوند؟ / مسئولان به مردم بگویند برای فرهنگ و اقتصاد طی این مدت چه کرده اند

امام جمعه آبادان گفت: آنهایی که ادعای مسلمان بودن و خادم الحرم بودن را دارند کجا هستند؟ای خائنین حرمین شریفین شما که ادعای خادمی دارید مگر نشنیدید ندای پیامبر اکرم(ص) را که فرمودند: اگر کسی ندای برادر مسلمان و مظلومش را بشنود و به او یاری نرساند ، او مسلمان نیست.شما ندای مظلومیت و آواره گی زن و مرد و پیرزن و پیرمرد فلسطینی را چندین سال است از قلب بیت المقدس می شنوید اما کاری نمی کنید.

امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به  مناسبت های مختلف هفته آتی اظهار داشت: بیست وششم اردیبهشت مصادف با اعلام موجودیت رژیم جعلی اشغالی صهیونیست به نام روز نکبت است. واقعا هم نکبت و بدبختی جهان اسلام  از روزی که این رژیم جعلی در پایتخت قبله ی اول مسلمین تشکیل شد، آغاز شده است.

 imam-jome-abadan93-02-26

وی افزود: از طرفی عدم همراهی و درک صحیح و عدم تکلیف شناسی سبب شد این غده ی سرطانی روز به روز ریشه بدواند و بلای جان امت اسلامی بشود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: بسیاری از اختلافات و گرفتاری ها و به هم ریختگی هایی که در جهان اسلام وجود دارد یک پای آن رژیم جعلی صهیونیست است.این رژیم با تبانی و همراهی دولت های استعمارگر غرب شکل گرفته و لذا پشت پرده ی همه ی این قضایا و ماجراها آنها هستند.

خطیب جمعه آبادان خاطرنشان کرد: البته از آنها انتظاری جز دشمنی و کینه نیست اما تاسف آنجایی است که دولت های اسلامی که وقتی می بینند قبله اول مسلمین مورد تهدید است و هم مسلمانان مورد ظلم وبی مهری قرار گرفته اند با بی تفاوتی از آنها می گذرند.آنهایی که ادعای مسلمان بودن و خادم الحرم بودن را دارند کجا هستند؟ای خائنین حرمین شریفین شما که ادعای خادمی دارید مگر نشنیدید ندای پیامبر اکرم(ص) را که فرمودند: اگر کسی ندای برادر مسلمان و مظلومش را بشنود و به او یاری نرساند ، او مسلمان نیست.شما ندای مظلومیت و آواره گی زن و مرد و پیرزن و پیرمرد فلسطینی  را چندین سال است از قلب بیت المقدس  می شنوید اما کاری نمی کنید.

وی افزود: همانگونه که امام (ره) فرمود، بزرگترین اسلحه برای مقابله با اسرائیل در دستان جهان اسلام است.تهدید کنید و صادرات نفت را قطع کنید و کالاهای غرب را به دلیل حمایت آنان از اسرائیل، نخرید.اگر مسلمانان این کار را انجام می دادند این بلاها به سر جهان اسلام نمی آمد.

ابراهیمی به مناسبت دیگر هفته آینده پرداخت و یادآور شد: اول خرداد سالروز آغاز محاصره ی اقتصادی ایران از سوی آمریکا در سال ۵۹ هست.من میخواهم آنهایی که به غلط گمان می کنند با برنامه ی هسته ای مشکل ما با آمریکا حل می شود ، نیم نگاهی به تاریخ ما بیندازند و ببینند برنامه ی محاصره ی اقتصادی ایران از چه زمانی کلید خورده است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مگر نه اینکه از زمان استقرار جمهوری اسلامی ایران با آرای تمام مردم و با اندیشه ی امام (ره) در کشور، آمریکا تصمیم گرفت این امت را تنبیه کند؟ نزاع های قومیتی راه انداختند که البته با بصیرت امام و امت خنثی شد.بعد جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کردند.در این جنگ تمام دنیا پشت سر رژیم بعثی صدام قرار گرفتند و سعی کردند نظام نوپای اسلامی را در بدو تولد از بین ببرند والبته باز هم نتوانستند.اما آنچه روشن است اینکه آنها از ابتدا محاصره های نظامی و اقتصادی شدیدی را بر علیه ما شروع کردند.

امام جمعه آبادان اظهار داشت: نکته اینجاست که امام (ره) در همان روزها فرمودند اگر ما در یک دوره ی ده تا پانزده سال مورد تحریم قرار بگیریم و مقاومت کنیم ، شخصیت خودمان را پیدا می کنیم.این یعنی مغزهایی که در کشور که به حالت ساکت و ساکن ماندند به حرکت در می آیند و ابتکار عمل به دستان جوانان کشور سپرده می شود.

وی افزود: دشمن  هدفش این بود که با فشارهایی که می آورند میان امت و امام جدایی بیندازند اما این امت در وفاداری به امام خود کم نگذاشت تا توطئه ی دشمنان نابود شود.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: البته بعضی ها به حرف امام اعتنا نکردند.رهبر معظم انقلاب در دیداری که با کارکنان هوافضا و دستاوردهای عظیم آنان داشتند فرمودند که بعضی ها هنوز به این باور نرسیده اند که ما می توانیم از سرمایه های فکری خودمان استفاده کنیم و  تا همین الان نیز این حرف را قبول ندارند. این باور باید در میان ملت و مسئولان به وجود بیاید که ما می توانیم در زمینه های مختلف به خودکفایی برسیم.

وی در ادامه گفت: دشمن نشان داده که رحم نمی کند.آنها هرجا منافع شان تامین شود بخاطر آن دست به هر جنایتی می زنند.اینکه ملت بی گناهی را بدون دلیل و صرفاً بخاطر اینکه می خواهد سرپای خودش بایستد ، در محاصره ی اقتصادی قرار دهند، عاقلانه و انسانی است؟کدام منشور بین الملل و سازمان ملل این حق را به شما می دهد که ملتی را اینگونه تنبیه کنید؟

وی خطاب به تیم مذاکره کننده ایرانی گفت: تیم عزیز مذاکره کننده ی ما باید حواسش باشد که شاید امروز و فردا به گونه ای باشد که به چرخش سانتریفیوژها نیازی نداشته باشیم و بتوانید کاری کنید که در طول دو سال یا ده سال زندگی مردم بهتر بچرخد اما بیست سال دیگر زندگی روزمره ی ما شدیداً نیازمند چرخش همین سانتریفیوژهاست.این حرف ما نیست.حرف تمامی کارشناسان و صاحبنظران در این حوزه است.زمانی که نفت ما به سمت تمام شدن پیش برود ما به انرژی های نوین احتیاج داریم.لذا عزیزان در مذاکرات ، از حق این ملت را با قدرت دفاع کنند ومطمئن باشند هرجا محکم بمانیم موفق می شویم.

وی افزود:  نمونه این مقاومت را در بازدید اخیر فرماندهی معظم کل قوا از دستاوردهای نظامی سپاه می توان دید.هیچگاه آمریکائی ها باورشان نمی شد که جوانان این خطه بتوانند هواپیمای بدون سرنشین RQ170 را کنترل و بعد از آن مهندسی معکوس کنند واین به برکت وجود جوانان با استعداد اتفاق افتاده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در پایان یادآور شد: مسئولان عزیز و بزرگوار ، در حال ورود به سومین ماه سال هستیم.در واقع دوماه از شعار سال حضرت آقا در خصوص فرهنگ و اقتصاد گذشته است. واقعا در حوزه اقتصاد چه کردید؟بخشی از موضوعات فرهنگی نیز به خودمان بر می گردد که باید به مردم گزارش بدهیم که در حوزه مدیریت فرهنگی چه باید کنیم و چه کردیم و توقع از مردم به عنوان همراهان واقعی فرهنگ چیست؟ اما همه مسئولانی که وظیفه دارند بیایند اینجا و به مردم پاسخگو باشید که می خواهید برای مردم چه بکنید.

وی خطاب به مسئولان گفت: از روزمره گی بپرهیزید و طرح ها و برنامه های نو و موثر در زمینه های مختلف اشتغال،مسکن و زیرساخت های شهری را برای مردم گزارش دهید.

خطیب جمعه آبادان همچنین با اشاره به نقش مردم در تحقق شعارهای امسال اظهار داشت: البته مطالبه گری باید در بین مردم به یک موضوع نهادینه تبدیل شود تا مدیرانی که به روزمره گی عادت کرده اند و برنامه ای برای خدمت به مردم ندارند، احساس راحتی نکنند.

  1. sara گفت:

    احسنت داشتن برنامه حداقل یکساله واعلام ان به مردم یک تعهد است که می تواند مبنای ارزیابی کار یک مدیر یا یک سازمان باشد