تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۹:۴۵:۱۱
کد مطلب : 100436
گزارشی از قیمت خودروهای پلاک اروند؛

چه کسانی می‌توانند خودروی پلاک اروند سوار شوند+ قیمت خوردوها

مقوله خودروهای پلاک اروند یکی از موضوعاتی است که برخی معتقدند به سود همه مردم استان است و برخی آن را فقط به سود اقشار پرتردد می‌دانند به همین دلیل قیمت این خودروها را در گزارشی کوتاه بررسی کردیم تا بدانیم چه کسانی می‌توانند خودروی پلاک اروند سوار شوند.

به گزارش عصر آبادان ، مسئله خودروهای پلاک اروند و ارائه خدمات آنها به شهروندان همیشه محل مناقشه بین مردم استان خوزستان بوده است. برخی معتقدند که آزادسازی تردد این خودروها فقط به سود قشر متوسط رو به بالا بوده و برخی مخالف این موضوع هستند و می‌گویند که همه اقشار کارمندی و کارگری هم توانایی خرید خودروهای پلاک اروند را دارند.

جالب است بدانید که خیلی از موافقان طرح خرید خودروی پلاک اروند آن را به سود همه مردم خوزستان قلمداد می‌کنند در صورتی که ارزان ترین خودروی تویوتا بیش از ۴۶ میلیون تومان قیمت دارد و گران‌ترین خودروی این برند بیش از ۲۹۹ میلیون تومان پای مشتری آب می‌خورد.

در بین خودروهای کیا ارزان‌ترین خودرو کیا پیکانتو است، قیمت این خودرو ۳۰ میلیون تومان است اما فروشندگان ماشین‌های پلاک اروند معتقدند این خودرو فروش خوبی ندارد و معمولا در خوزستان خودورهای «اپتیما»، «سراتو»، «سورنتو»، «موهاوی» و «اسپورتیج» معامله می‌شود که قیمت آنها بین ۴۶ میلیون تومان تا ۱۱۳ میلیون تومان است.

خودروهای هیوندای هم مشتری‌های خوبی دارند که ارزان‌ترین این خودروها ۳۱ میلیون تومان است و گران ترین خودروی این برند بیش از ۱۷۶ میلیون تومان قیمت دارد.

میانگین خرید مردم، خودروهای ۷۰ میلیونی

احمدی مسئول بخش فروش یکی از سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خوردوهای پلاک اروند در این باره به خبرنگار رهیاب می‌گوید: خرید و فروش خودروهای محصول کشور کره جنوبی بیشترین میزان فروش را در خوزستان داشته‌اند.

وی‌ می‌افزاید: بیشتر مردم سراغ خودروهای بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان می‌روند و تاکنون استقبال خوبی از این خودروها شده است. اما در این مدت خودروهای ۴۰ میلیون تومانی هم خرید و فروش شده‌اند که البته آمار آنها بالا نیست.

احمدی معتقد است اگر بخواهیم آماری از قیمت خودروهای خرید و فروش شده داشته باشیم باید این قیمت را بیش از ۷۰ میلیون تومان بدانیم چرا که خودروهای بیش از یکصد میلیون تومان هم به فروش رسیده‌اند.

به گزارش رهیاب، خرید و فروش خودروهای پلاک اروند و آزادسازی تردد آنها در سراسر استان گام خوبی برای حمایت از برخی اقشار در خوزستان است اما نباید به اشتباه آن را به سراسر استان و به سود مردم استان قلمداد کرد چرا که نرخ بیکاری در این استان بیش از ۲۷ درصد است وضعیت مالی مردم به گونه‌ای نیست که بتوانند خودروهای میلیونی سوار شوند.

قیمت خودروها به “درهم”


انتهای پیام/

منبع: رهیاب