تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۰:۲۱:۴۹
کد مطلب : 53393
وبلاگ نجوا کنگان نوشت:

چگونه غدّه‌ی تولید دروغ و نیرنگ می‌خواهد ایران را راستی‌آزمائی کند؟

یعنی اگر بخواهیم این آمار را از مجموعه سخن‌پراکنی سیاسی دولت‌مردان آمریکا تفریق کنیم به احتمال قوی فقط بیشتر حرف‌های راست این مجموعه منحصر به قول‌هایی بوده که به رژیم صهیونیستی داده‌اند و لاغیر…

نقل قولی از نجوا کنگان :

 

 

 

of about 1,350,000 for results for “Lies Across America (0.49 seconds)

۵۱elf4Ux8PL._AA160_

Lies Across America: What Our Historic Sites Get Wrong

Oct 16, 2007
by James W. Loewen

“راستی آزمائی” عبارتی تامل برانگیز که آمریکا و غرب بارها در طی مذاکرات پرونده ی هسته ای درتعامل با ایران بر سر زبان آورده اند ….

دربسیاری از کتابها و مقالات پژوهشگران غربی ترجمه شده ییشین به موارد زیادی از دروغ پردازی دولتمردان آمریکا و برخورد های دوگانه با مردم جهان وحتی ملت خود و عدم پایبندی به تعهدات … اشاره شده بود بنحوی که اثبات شده بود حتی این سیاست مداران غربی که دور یک میز می نشینند و دست دردست هم به قضاوت در مقوله ی راست و دروغ سایرین می نشینند خود نسبت به همدیگر اعتمادی ندارند ….

و برآن شدم تا با بررسی سابقه وقدمت دروغ دراین جمع “راست آزما” بپردازم …
دریک مو رد علاوه بر موضوع کتابهای بعنوان “دروغ” در سراسر آمریکا نهفته است و دست یابی به مقالاتی با همین عنوان با یافته ی حیرت آوری – of about 1,350,000 for results for “Lies Across America (0.49 seconds: با جستجو تنها در گوگل به آمار ۱,۳۵۰,۰۰۰ می توان دست پیدا کرد . … یعنی اگر بخواهیم این آمار را از مجموعه سخن پراکنی سیاسی دولتمردان آمریکا تفریق “منها” کنیم به احتمال قوی فقط بیشتر حرف های راست این مجموعه منحصر به قول هائی بوده که به رژیم صهیونیستی داده اند ولاغیر ….
اگر در سیاست ، فرهنگ، اقتصاد و… آمریکا جستجو ومطالعه کنیم می بینیم که حتی در معرفی مکان های تاریخی صوری ملتشان را به دریافت ودرک اشتباه وادار کرده اند…در این کتاب می خوانیم چند نمونه از تصویر کتاب ها با عناوین آنها را اینجا آورده ام … و جملاتی از دو کتاب در اینجا ذکر می نمایم :

by James W. Loewen

 

پژوهشگری بنام جیمز لاون.درکتابی بعنوان “دروغ” در سراسر آمریکا نهفته است… می نویسد :

…اینگونه آمریکایی ها تاریخ تحریف شده از گذشته خودرا طی سالهای تحصیل در مدرسه و دانشگاه آموزش می بینند آنها حتی با معرفی مکان های تاریخی صوری ما را به دریافت ودرک اشتباه وادار کرده اند…
متاسفانه، در تاریخ عمومی ؛ حذفیات، تحریف و دروغ های آشکار بسیاری نهفته است از آموزش آنها به دانشجویان ودانش آموزان رنج می برم .. واینها همه مواردی است که در کتاب های درسی تاریخ آمریکا یافت می شود.

برای نمونه در تاریخ آمریکا ذکرشده که آبراهام لینکلن در “کنتاکی “متولد شد در حالیکه این خانه بظاهر پدری در ۳۰ سال پس از مرگ او ساخته شده است!

گاهی هم چیزی را که هرگز اتفاق نیافتاده است، با یادآور ی بیش از حد، آنر ا به ذهن ما القاء می کنند.

مثلا ، چهار تابلو نشانگر( بنای تاریخی) در مرکز شهر اسکاتسبرا، آلاباما، – به ما معرفی می کنند که تا هنوز هیچ رویدادی که بنا ها (با آن عنوان ) برایش ساخته شده اند اتفاق نیفتاده است اغلب، آنچه که نشانگر و عنوان بناها و مکان های تاریخی در آمریکا ست به اشتباهی مضحک می ماند تا به اتفاق وحادثه ای تاریخی …

 

* موزه قشنگ جنگ.!
از تور جنگ ویتنام و فلیپین خبری نیست و از ژاپن اینگونه می گویند که اگر ما بمب اتمی استفاده نمی کردیم تسلیم نمی شدند …. و از جنگ جهانی دوم که یک جنگ بی فرجام بود هزاران افتخار را ذکر می کنند … بنای یادبودی در هلنا، مونتانا، بنام “ادای احترام به عشق سربازان متفقین ،” ایجاد شده است
اما تا به حال هرگز هیچ کدام از سربازان متفقین – در هیچ مرحله ای از تاریخ پایشان به آن مکان (مونتانا)نرسیده که بخواهند بنای یاد بود داشته باشند…
این نادرستی عمدی در تاریخ آمریکایی به عنوان اینکه یک عده مردم را ناشی تصور کرده اند ، و فکر می کنند که اینان کمتر قادر به درک آنچه که واقعا در گذشته اتفاق افتاده است هستند ، و می توانند آنها را ناتوان در در ک مسائل امروزی پیش روی ایالات متحده نگه دارند.
در سراسر آمریکا بازدید کنندگان شکاف و تناقض بین خطوط واقعیت و نشانگر های موجود تاریخی در ساختارشکنی مجسمه ها و در آثار و بناهای یادبود را در عدم مطابقت آنها با حقیقت دیده اند ، و در واقع با این روش ها نشان داد ه می شود که ایالات متحده به عنوان یک کشور به گمراهی کشانده شده است دقیقا آشنا می شوند .

۵۱CvaOtILdL._AA160_

گواه این موضوع ، سایت لوئیزیاناست که در آن وانمود می شود؛ در مقطعی از تاریخ بیش
از ۱۵۰ شخصیت جمهوری خواه در سال ۱۸۷۳ اعدام شده اند !

جیمز دبلیو لاون:
تغییر اسطوره و اطلاعات غلط است که

۵۱fws-Hns1L._AA160_

Nov 14, 2000
by James W. Loewen

Lies My Teacher Told Me: Everything Your American History Textbook Got Wrong

Oct 16, 2007
by James W. Loewen

جیمز دبلیو لاون:
تغییر اسطوره و اطلاعات غلط است که اغلب برای عبور از تاریخ واقعی آمریکا باب شده است …
“یادبود جفرسون” از اعلامیه استقلال نوشته توماس جفرسون فقط ارائه یک تضادو تناقض است که از او به “عنوان طرفدار الغای برده داری” یاد شده درحالیکه این ماجرا کذب محض است.

 

  1. سیما می‌گه:

    امریگا= دروغگویی= گرگی در حال حمله برای بلعیدن