تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۳:۵۱:۳۹
کد مطلب : 20773
از پسرخاله و پسرعمه تا فامیل دور

چگونه فامیل روحانی معاون وزیر شد؟

انتصابات پرشمار دولت راستگویان ابتدا از پیشانی سبزها (حامیان فتنه) آغاز شد و به تدریج به پسرخاله، پسرعمه و فامیل دور رسید.

عصر آبادان -معاون جدید وزیر کشور یکی از خویشاوندان حسن روحانی است که نسبتی چندطرفه با او دارد.

به گزارش گروه سیاسی صراط، انتصاب اسماعل نجار به سمت معاونت وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران جمع انتصاب‌های فامیلی در دولت راستگویان را تکمیل کرده است.

پیش از این، زمان زیادی صرف کش و قوس های مربوط به انتصاب نجار به استانداری خراسان رضوی – که ماه ها خالی مانده بود – شده بود که در نهایت این موضوع منتفی شد اما بلافاصله پست دیگری در وزارت کشور – که احتمالا برای روز مبادا خالی نگاه داشته شده بود – به او واگذار شد.

نجار که در دولت دوم محمود احمدی نژاد استاندار کرمان بود و آن خاطره معروف تکذیب شده درباره سالم ماندن عکس احمدی نژاد در زلزله به او نسبت داده می شود، در میان حامیان دولت مخالفانی نیز دارد تا جایی که آنها تلاش کرده بودند از انتصابش به استانداری خراسان رضوی جلوگیری کنند.

با این وجود نسبت فامیلی چندطرفه او با حسن روحانی، بیش از انکه انتصابش در دولت تدبیر و امید را دور از ذهن جلوه دهد، پست گرفتن او در دولت احمدی نژاد را به موضوعی عجیب و ابهام آمیز تبدیل کرده است.

یک سایت حامی دولت تدبیر و امید با انتقاد از انتصاب نجار به معاونت وزیر کشور، صرفا به یکی از نسبت های فامیلی او با روحانی اشاره کرده و او را سرخه ای و “«پسر عموی شوهر خواهر» ….. ” نامیده است. برای توصیف نقطه چین ها نیز کافی است به عکس محو منتشرشده در این خبر توجه کنیم که به وضوح حسین فریدون برادر پرنفوذ حسن روحانی است. نزدیکترین نسبت نجار با خاندان حسن روحانی نسبت برادر وی با رئیس جمهور است که در واقع حسن نجار شوهر خواهر حسن روحانی است .

انتصابات فامیلی در دولت راستگویان البته به نجار ختم نمی شود. به جز حسین فریدون که برادر غیردوقلو اما چسبیده و جدانشدنی حسن روحانی است، اسماعیل سماوی برادرزاده آنها نیز به سمت رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری منصوب شده است.

برادر و پسر محمدرضا صادق مشاور رسانه ای روحانی نیز اخیرا به ترتیب به مدیرعاملی بیمه دانا و عضویت هیئت مدیره بزرگترین شرکت انفورماتیک بانک ملی (سداد) منصوب شده اند.

انتصابات پرشمار دولت راستگویان ابتدا از پیشانی سبزها (حامیان فتنه) آغاز شد و به تدریج به پسرخاله، پسرعمه و فامیل دور رسید.