تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۸:۴۳
کد مطلب : 37512
مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان :

کار ما مقابله با رسانه ها نیست بلکه در کنار آن ها هستیم

درویش با اشاره به بهبود فعالیت های خبری در استان گفت: نسبت به گذشته وضعیت کار خبری در خوزستان بهتر شده و تعداد روزنامه ها و پایگاههای خبری افزایش یافته در حالی که در گذشته فقط یک روزنامه داشتیم.

به گزارش عصر آبادان، جمال درویش مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص روز خبرنگار اظهار داشت: نقش خبرنگارها در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم در روزگار ما بسیار ویژه است به همین دلیل در نظر گرفتن یک روز به نام خبرنگار شاید نتواند حق مطلب را ادا کند ، خبرنگارها در عرصه های مختلف اجتماعی و حتی در میادین سخت جنگ برای رساندن اخبار به مردم و آگاه کردن افکار عمومی در برخی مواقع حتی جان خودشان را بخاطر تعهدی که دارند  به خطر می اندازند.

وی افزود: خبرنگاران جزو شخصیت های فرهنگی جامعه هستند ، وباید آن ها را  در زمره اهل قلم ، اساتید دانشگاه و نویسندگان قرار بدهیم ، چون خیلی از خبرنگاران درکنار پوشش و گزارش اتفاقات ، کارهای تحقیقاتی زیادی انجام می دهند و در نوشتن مقالات علمی فعالیت دارند،  در کل خبرنگاران از نظر جایگاه جزو نیروهای پیشرو فرهنگی هستند .

درویش با اشاره به بهبود فعالیت های خبری در استان گفت: نسبت به گذشته وضعیت کار خبری در خوزستان بهتر شده و  تعداد روزنامه ها و پایگاههای خبری افزایش یافته  در حالی که در گذشته فقط یک روزنامه داشتیم.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان عنوان کرد:البته نیاز است که خبرنگاران در عرصه تولید محتوا فعال تر عمل کنند چراکه  در بعضی از خبرها و گزارشات خبری ، اطلاعات دقیق و متقنی مشاهده نمی شود ، توقع داریم فعالان عرصه رسانه ای در انعکاس واقعیت ها بیشتر دقت کنند و با توجه به تلاش شبانه روزی عملکرد آن ها قابل تقدیر است

وی تاکید کرد : روابط عمومی استانداری خوزستان نیز خود را یک رسانه می داند و همانطور که از روز اول نیز گفتیم کار ما مقابله با رسانه ها نیست بلکه خود را  در کنار رسانه ها می دانیم  و سعی ما در روابط عمومی تاکنون این بوده است.

مشاور استاندار خوزستان اضافه کرد:در نظر داریم اردوهایی برای خبرنگاران برگزار کنیم و  تا حد توان اگر مشکلاتی در عرصه مطبوعات و رسانه باشد برطرف کنیم تا خبرنگاران محترم راحت تر فعالیت کنند.