تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۱:۴۹
کد مطلب : 66230

کاپیتان بحرین اصالتا ایرانی است +عکس

تیم ملی ایران در حالی در دیدار اول خود در جام ملت ها به مصاف تیم ملی بحرین می رود که به خوبی به این مساله واقف است که نتیجه این دیدار می تواند در سرنوشت ایران در این تورنمنت تاثیر بسزایی داشته باشد.

شاگردان کی روش در اولین بازی خود (ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت تهران) روز یکشنبه ۲۱ دی) به مصاف بحرین خواهند رفت؛ تیمی که نامش برای فوتبال ایران با دو ویژگی عجین شده است؛ اول فوتبال تاخیری و مبتنی بر بازی ها و جنگ های روانی و دوم خاطره ای تلخ از شکستی که منجربه ناکامی ایران از جام جهانی شد و رقص چندش آور بحرینی ها با پرچم عربستان به نشان خوش خدمتی !!!!
بی‌شک آسان پنداشتن دیدار با بحرین ساده‌انگاری خواهد بود، چرا که بحرینی‌ها در تمام پست‌ها از بازیکنان باتجربه و تاثیرگذاری بهره می‌برند که هر کدام‌شان به تنهایی نقش یک تیم را بازی می‌کنند. زیر ذره‌بین قرار دادن عملکرد برخی از این مهره‌های تاثیرگذار نشان می‌دهد که نباید بحرین را حریفی دست و پا بسته برابر شاگردان کارلوس کی‌روش دانست.بعد از برکناری عدنان حمد عراقی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بحرین، مرجان عید جانشین او شد. عید ۳۵ ساله که ماه دسامبر به عنوان جانشین عدنان حمد مربی برکنار شده عراقی منصوب شد، جوان ترین سرمربی حاضر در جام ملتهاست و از سال ۲۰۰۷ به عنوان سرمربی موقت و سپس کمک مربی در کادرفنی تیم بحرین همکاری کرده است.

جالب اینکه بحرینی‌ها در خط دفاعی خود دو مهره‌ ارزشمند دارند که یکی از آنها عصبی است و دیگری گلزن!

کاپیتان عصبی تیم‌ملی بحرین اصلیت ایرانی دارد

کاپیتان بحرین اصالتا ایران است +عکس

نام: محمدحسین محمدحسن بهزاد

پست: مدافع

تعداد بازی ملی: ۱۰۰

گل زده: ۸

سن: ۳۴ سال

کاپیتان تیم‌ملی بحرین اصلیتی ایرانی دارد و به نظر می رسد پدربزرگش از مهاجران ایرانی این کشور بوده باشد. محمدحسین از جمله لژیونرهای فوتبال بحرین به شمار می‌رود که در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ دوباره پیراهن النصر عربستان را بر تن کرده است. مدافعی که فصل قبل در عربستان کسب عنوان قهرمانی لیگ‌برتر را تجربه کرده بود، این فصل کمی عصبی رفتار کرده است. کاپیتان بحرین اگر چه در ۱۰ دیدار انتخاب اول کادر فنی النصر بود و ۸۶۱ دقیقه بازی کرد اما طی همین مدت دو بار اخراج شد.

محمدحسین در لیگ ۲۰۱۴-۲۰۱۳، ۲۰ مرتبه برای النصر به زمین رفت و یک کارت زرد هم نگرفت. با این حال در لیگ جاری اول مقابل الاتحاد در دقیقه ۷۰ کارت زرد دومش را گرفت و اخراج شد بعد هم مقابل الهلال(دقیقه ۷۱) کارت قرمز مستقیم گرفت تا نشان دهد از نظر روحی روانی شرایط ایده‌آلی ندارد.

محمدحسین قبل از این‌که به النصر بیاید(فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰) برای ام‌صلال در لیگ ستارگان قطر توپ می‌زد.


فوزی عایش، مراکشی با کیفیت

نام: فوزی مبارک عایش

پست: مدافع چپ

تعداد بازی ملی: ۷۱

گل زده: ۱۶

سن: ۲۹ سال

یکی از ستون‌های اصلی خط دفاعی بحرین فوزی مبارک عایش مراکشی الاصل است. مدافعی که لباس تیم السیلیه را در لیگ ستارگان قطر می‌پوشد.

فوزی برخلاف محمدحسین دیگر بازیکن خط دفاعی بحرینی‌ها کم کارت می‌گیرد و کاملا بر اعصابش مسلط است. فوزی از سال ۲۰۰۶ که برای بحرین بازی کرده تنها یک بار(سال ۲۰۱۱) با گرفتن کارت زرد دوم مقابل اندونزی از زمین اخراج شد. جالب این‌که در روز پیروزی ۵بر۲ بحرین مقابل حریف شرق آسیایی‌اش، فوزی(دقیقه ۸) گل هم به ثمر رسانده بود.

مدافع هوشمند بحرین در فصل جاری لیگ ستارگان قطر طی ۱۵هفته ۱۴مرتبه به ترکیب اصلی تیم السیلیه راه پیدا کرد تا در عرض ۱۱۹۳ دقیقه ۵ گل بزند و دو کارت زرد بگیرد. یکی از گل‌های مبارک در دیدار تیمش برابر الاهلی به ثمر رسید. جالب این‌که گل اول مسابقه را مجتبی جباری برای الاهلی زده بود و گل آخر مسابقه را فوزی وارد دروازه تیم سیدجلال حسینی و جباری کرد تا سه امتیاز شیرین(در دقیقه ۸۸) به حساب السیلیه واریز شود.

مبارک این فصل دروازه الوکره، الخور، لخویا و الغرافه را نیز مورد هدف ضربات خود قرار داد.


سیدجعفر، آقای کلین‌شیت

نام: سیدمحمدجعفر ثابت

پست: دروازه‌بان

تعداد بازی ملی: ۸۷

سن: ۲۹ سال

دروازه‌بان باتجربه‌ای است و در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ یک گل در لیگ بحرین زد. محمدجعفر در شرایطی که نتیجه دیدار دو تیم مالکیه و الاتفاق یک- یک دنبال می‌شد با جلو کشیدن و زدن گل برتری مالکیه(۸۸) عامل پیروزی تیمش شد.

سیدمحمد در سال ۲۰۱۴، شش مرتبه درون دروازه بحرین ایستاد تا در ۴ دیدار مقابل قطر(۲)، یمن و کویت کلین‌شیت داشته باشد. این دروازه‌بان در سال ۲۰۱۳ هم طی ۴ مسابقه، سه‌بار برابر عراق، عمان و یمن دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود. بحرین با آقای کلین‌شیت خود در دو سال اخیر ۲ شکست برابر عربستان و اردن را تجربه کرد که بازی اول(۳برصفر) به سود عربستانی‌ها خاتمه یافت.


مهاجم زهرداری که آقای گل تاریخ بحرین است

نام: اسماعیل عبدالطیف

پست: مهاجم

تعداد بازی ملی: ۸۵

گل زده: ۳۴

سن: ۲۸ سال

قطعا خطرناک‌ترین عنصر هجومی بحرین اسماعیل عبدالطیف خواهد بود. مهاجمی که سه‌شنبه ۹دی‌ماه دو گل وارد دروازه‌ عربستان کرد تا عامل اصلی شکست دادن ۴بریک این رقیب سرشناس لقب بگیرد و با ۳۴ گل زده برترین گلزن تاریخ بحرین شود.

اسماعیل در لیگ جاری بحرین هم عملکرد قابل‌توجهی داشته است. مهاجم ۱۸۲ سانتی‌متری المحرق طی ۹هفته ۱۱گل زده تا نشان دهد چقدر آماده است. اسماعیل دو گل به الرفاع شرقی زد، دو گل به الرفاع و دو گل به البحرین. این مهاجم یک گل هم تقدیم مالکیه کرد که از دروازه‌بان تیم‌ملی محمدجعفر بهره می‌برد.

آخرین شاهکار عبدالطیف پنجشنبه یک آبان‌ماه ۹۳ در دیدار با الهلال رقم خورد و ۴گل وارد دروازه حریف المحرق کرد تا شبی فراموش نشدنی را پشت سر بگذارد.


جی‌سی، نیجریه‌ای پرقدرت

نام: جیسی جان اوکوون وانه

پست: مهاجم

تعداد بازی ملی: ۳۸

گل زده: ۶

سن: ۲۹ سال

این بازیکن که در زبان عربی به جیسی جون مشهور است اصالتی نیجریه‌ای دارد. مهاجمی که ۶ گل ملی در تقابل با عربستان(۲۰۰۹ و ۲۰۱۲)، یمن، فلسطین و مالزی به ثمر رسانده است.

این فوروارد پرقدرت در لیگ ۲۰۱۴-۲۰۱۳ ستارگان قطر برای الخریطیات طی ۲۵ بازی ۱۰گل زد آن هم در شرایطی که ۲۱۳۹ دقیقه فرصت نشان دادن توانایی‌هایش را داشت. جیسی در لیگ جاری قطر- تا اینجای بازی‌ها ۱۰مرتبه وارد ترکیب اصلی الخریطیات شده است تا طی ۸۷۴ دقیقه تنها دو گل بزند.

منبع: مشرق