تاریخ انتشار خبر: ۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۱:۰۷
کد مطلب : 18886
امام جمعه آبادان:

کسانی که در راس وزارت ارشاد قرار گرفته اند فهم دین ندارند

امام جمعه آبادان نسبت به وضعیت هنر و نیز جشنواره های فیلم و موسیقی فجر واکنش نشان داد.

عصر آبادان – حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در خصوص حاشیه‌های فیلم رستاخیز در به تصویر کشاندن چهره خاندان اهل بیت اظهار داشت: به تصویر کشاندن اهل بیت عصمت و طهارت یک دسیسه برای قداست زدایی نسبت به معصومین و عادی نشان دادن آنها است.
وی افزود:این کار حرکت خطرناکی است برای از بین بردن سنت اهل بیت ولو کارگردان چنین هدفی نداشته باشد اما نتیجه کار آنها منجر به چنین امری خواهد شد.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: به تصویر کشیدن خاندان اهل بیت باعث از بین رفتن قداست اهل بیت خواهد شد و مومنین و شیعیان نسبت به این موضوع قطعا واکنش نشان خواهند داد.
وی ادامه داد: کسانی نقش اهل بیت را بازی می کنند که از زمین تا آسمان با آنها فاصله دارند و فردا چنین شخصی اگر خطایی را انجام دهد خودبه خود آن تصویر و نقشی که ایفا کرده است را دچار خدشه می کند.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور تاکید کرد: در زمان غیبت، متخصصین در فقه امام صادق علیه السلام می توانند تکلیف و وظیفه ما را روشن کنند یعنی مراجع و علما و مقام معظم رهبری که جانشینان اهل بیت در زمان غیبت هستند وقتی این بزرگواران منع می کنند انجام این کار در واقع مبارزه با تفکر مراجع و خودسری است.
وی در بخش دیگری از گفتگو با انتقاد از جشنواره های فیلم و موسیقی که با نام فجر برگزار می شود عنوان داشت: این جشنواره های فیلم و موسیقی با نام فجر هیچ تناسبی ندارد اقایان این اسم را از روی جشنواره هایشان بردارند و فجر را بدنام نکنند.
ابراهیمی پور گفت: کسانی که به پیروی از امام قیام کردند و خونشان را برای برپایی این انقلاب دادند برای پیاده کردن احکام دین بوده است و دنبال این بودند تا اسلام را به نحو احسن به جامعه جهانی معرفی کنند.
وی خاطر نشان ساخت:جشنواره ایی مثل فیلم عمار تمام زوایای زندگی مردم را به تصویر می کشاند و بصیرت زاست اما جشنواره فیلم فجر از زندگی توده مردم فاصله گرفته است و تخیلات کارگردان و فیلم نامه نویس را به خورد مردم می دهد و این خوشایند نیست.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: وزارت ارشاد ما وظیفه ارشادی و وظیفه اسلامی خود را انجام نداده است و یکی از ضعف های جدی ما این است که کسانی که در راس این هرم قرار گرفته اند فهم دین نداشته اند.
وی با بیان اینکه هنر امروز ابزاری است که در خدمت سیاسیون قرار گرفته است افزود: واقعا نمی دانند این بازیگر زنی که بدن و موهای خودش را نشان همه میدهد از نظر شرع مقدس کار حرامی است اینها فقط دنبال این هستند که هنرمندان را برای رای اوردن و مباحث سیاسی دور خودشان جمع کنند اگر همین هنرمندانی که امروز اینها دم می زنند از آنها به کس دیگری رای بدهند منفورترین انسان های روی زمین می شوند.
ابراهیمی پور تاکید کرد: به بهانه اینکه ما می خواهیم سر مردم را گرم کنیم نمی شود که آن موسیقی که خدا حرام کرده است را حلال بدانیم.

وی اضافه کرد: از کسانی که پای این جشنواره موسیقی و کنسرت ها می نشینند بپرسید آیا مشکلات روحی و معیشتی، اقتصادی شما با گوش دادن به این موسیقی حل شده است؟آقایان چون نمی توانند مشکل ازدواج و کارو… حل کنند به برگزاری این موسیقی ها و برنامه ها رو اورده اند تا مردم را سرگرم کنند.

امام جمعه آبادان گفت: بعضی از این نیروهای وزارت ارشاد در فهم دین ضعیف هستند و نمی دانم آیا رساله شرعی را می خوانند یا نه؟بعضی از اینها تقید به احکام شرع ندارند و خروجی آن می شود همین وزیر فراری ارشاد که لندن نشین شده است.

وی افزود: وزیر کنونی که تک خوانی زنها را بلااشکال می داند اصلا می فهمد چه می گوید؟وقتی نمایندگام مجلس در این زمینه به او کارت زرد و اخطار می دهند می گوید افتخار می کنم!خب این چه افتخار کردنی دارد؟این نشان می دهد یک حرکت خزنده ایی در حال شکل گیری است.

ابراهیمی پور در پایان تاکید کرد: این برنامه ها و جشنواره های فیلم و موسیقی با اهداف و دستورات امام منافات دارد لااقل به رساله امام مراجعه کنند و سعی کنند در برابر اندیشه امام عملا قرار نگیرند نه فقط در گفتار از امام دم بزنند.

منبع/رهیاب