تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۵:۴۵
کد مطلب : 93331

کسی جرات ندارد به این شهر برود!+تصاویر

حادثه اتمی چرنوبیل بدترین حادثه اتمی غیرنظامی تاریخ است که در نیروگاه چرنوبیلِ اکراین در سال ۱۹۸۶ میلادی اتفاق افتاد. خاطره آن اتفاق هنوز در ذهن مردم اوکراین و البته مردم جهان وجود دارد.

 بسیاری از مردم با مفهوم تشعشعات هسته‌ای آشنا نیستند و به تبع آن «محوطه جداسازی» را نمی‌شناسند. اما مردم اوکراین به خوبی با این مسائل آشنایی داشتند. آیان بولتون به چرنوبیل رفته و مجموعه‌ای را تهیه کرده که نشان می‌دهد چرنوبیل هنوز تحت تاثیر آن حادثه ناگوار است.

آیان به شهر «پریپ یات» رفت. این شهر در فوریه سال ۱۹۷۰ برای پشتیبانی از نیروگاه هسته‌ای مجاور خود ساخته شد. نام این نیروگاه را همه ما می‌شناسیم: «چرنوبیل.»

خیلی ساده بگوییم: پریپ یات در حال حاضر خرابه‌ای بیش نیست. در این شهر روزی ۵۰ هزار نفر زندگی می‌کردند و مدرسه، بیمارستان، استخر و سالن نمایش داشت. اما تنها در طول شب و همگام با حادثه چرنوبیل به این روز درآمد. در این شهر می‌توان تاریخ را به قسمت تقسیم کرد: قبل از ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ و بعد از آن.

این شهر خالی از سکنه بوده و کسی جرات ندارد در آنجا قدم بگذارد. تنها کسانی به آنجا می‌روند که مانند آیان شجاعت به خرج دهند. خوشبختانه کسانی که خیلی مایل نیستند چرنوبیل را از نزدیک ببیند می‌توانند با مشاهده این عکس‌ها کمی از عمق فاجعه باخبر شوند.

منبع: فرادید
انتهای پیام