تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۸:۴۹
کد مطلب : 86595

«کشتی نجات» ایران عازم یمن می‌شود

دبیرکل جمعیت هلا‌ل احمر ایران از اعزام یک کشتی محموله مواد غذایی و ملزومات اولیه زندگی به یمن خبر داد.

علی‌اصغر احمدی با اشاره به بارگیری «کشتی نجات» در بندرعباس گفت: این کشتی طی دو روز آینده عازم یمن خواهد شد.وی گفت: محموله‌ ۲۵۰۰ تنی این کشتی ، کمک‌های انسان‌دوستانه هلال‌احمر ایران شامل مواد دارویی، غذایی، ملزومات اولیه و مورد نیاز زندگی و چادر، شنبه از طریق آب های خلیج‌فارس برای مردم مظلوم یمن ارسال می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه برای اعزام کشتی و ارسال محموله ۲۵۰۰ تنی هلال‌احمر ایران با برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس رایزنی‌های لازم انجام شده است، گفت: هم‌اکنون کشتی در بندرعباس در حال بارگیری است و برای اعزام آن با هلال‌احمر یمن و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ هماهنگی‌های لازم انجام شده و به هلال‌احمرعربستان سعودی از طریق ایمیل اطلاعات لازم داده شده است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این محموله انسان دوستانه با کشتی با نام «کشتی نجات» به سمت یمن حرکت خواهد کرد، عنوان کرد: به همراه این کشتی، تعدادی امدادگر و پزشک داوطلب ارائه خدمات انسان‌دوستانه هم به یمن اعزام خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد: کشتی نجات از طریق آب‌های خلیج فارس و دریای عمان در یکی از بندرهای یمن، پهلو گرفته و مردم مظلوم این کشور بتوانند کمک‌های امدادی لازم را دریافت کنند.

منبع: تسنیم