تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۴:۴۴
کد مطلب : 40223

کفش‌های دختر آواره ایزدی+تصاویر

بیش از یک میلیون و پانصد هزار آواره ایزدی در کردستان عراق حضور دارند که نیاز مبرمی به آب شرب، لباس، موادغذایی و … دارند.

ابنا: ایزد‌های آواره عراقی که در نتیجه حملات گروه تکفیری داعش از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند، در اردوگاه‌های آوارگان در کردستان به شدت نیازمند رفع نیاز‌هایشان هستند.

یکی از مسئولان کردستان عراق در این خصوص گفت: اینجا مشکلاتی مانند نیازهای پزشکی و بهداشتی وجود دارد. علاوه بر این، مردم به نیازهای فوری در زمینه نیازهای غذایی، آب شرب، لباس، موادغذایی نیاز مبرم دارند که در واقع نیازهای روزانه و ضروری مردم به شمار می‌رود. پس از این نیازهای اولیه نیازهای ثانوی مانند اسکان آن‌ها در اردوگاه‌ها و مناطق امن نیز مطرح است. برآورده کردن همه این نیاز‌ها برای دولت منطقه کردستان عراق مشکل است زیرا بیش از یک میلیون و پانصد هزار آواره عراقی در شهرهای کردستان حضور دارند.

وی گفت: کمک‌های برخی کشور‌ها در این خصوص نیز که از روی حسن نیت است محدود است. اکنون در این زمینه نیاز مبرم به تامین نیاز‌ها و تامین ضرورت‌های زندگی آوارگان وجود دارد.

تروریست‌های داعش که رویکردی تندرو‌تر از القاعده دارند پس از حمله به روستاهای ایزدی‌ها، آن را با انتخابی ساده روبرو کردند: پذیرفتن دین اسلام یا کشته شدن.

ایزدی‌ها یا ایزدیان اقلیت مذهبی کردی هستند که در شمال عراق، سوریه، جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می‌کنند. ایزدیان به گویش خاصی از زبان کردی صحبت می‌کنند. آیینشان آمیزه‌ای از عقاید اسرارآمیز و ادیان پیش از اسلام و عقاید اسلامی. یهودیت، مسیحیت، نسطوری، مزدیسنا و تصوف بر آیین ایزدیان تاثیر گذاشته است.

کفش‌های دختر آواره ایزدی+تصاویر

کفش‌های دختر آواره ایزدی+تصاویر