تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۳:۰۴
کد مطلب : 39615

کلاس آموزش خطای هند در برنامه ۹۰ +عکس

عادل فردوسی پور و محمد فنایی در برنامه ۹۰ کلاس آموزش خطای هند گذاشتند.

 تصاویر بسته برنامه ۹۰ نشان داد به عکس اعتراض مسئولان باشگاه استقلال ، تصمیمات داور بازی این تیم با سپاهان کاملا درست بوده و خسرو حیدری توپ را با دستش از جلوی خلعتبری زده بود. همچنین تصاویر گویای این بود که گل دوم تیم سپاهان هم سالم بوده است. در زمان بحث فردوسی پور و فنایی برای تشخیص هند بودن یا نبودن پنالتی سپاهانی ها ، فنایی و عادل فردوسی پور با توپ این صحنه را شبیه سازی کردند.

پرده‌برداری ازیک اشتباه عجیب درفدراسیون فوتبال

خبر – همچنین در همان ابتدای پرسش و پاسخ عادل با مهمان‌ها، بحث کوکب خانم و داستایوفسکی که از جانب علی دایی مطرح شده بود به میان آمد که نصیرزاده به عنوان رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال از خود به عنوان فردی که تخصص نوشتن آیین نامه دارد، دفاع کرد.

پس از آن احمد براتی کارشناس حقوقی فوتبال روی خط برنامه آمد. براتی گفت: «نصیرزاده آدم مطلع و با پشتکاری است. ولی نظر من در مورد کمیته حقوقی چیزی نیست که ایشان می‌گویند. روسای کمیته‌های حقوقی فیفا، یوفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا حقوقدان هستند. اگر ما بخواهیم با منطق آقای نصیرزاده پیش برویم نیازی نیست که رئیس کمیته پزشکی یک پزشک باشد. من می‌توانم بروم جای دکتر هاشمیان به عنوان رئیس کمیته پزشکی بنشینم؟ در دنیا این مسئله رعایت شده. این‌ها از بدیهیات هستند. رئیس کمیته حقوقی بنا بر منطق باید یک فرد حقوق دان باشد.»

نصیرزاده که از براتی ایراد گرفت نام رئیس کمیته حقوقی فیفا را نمی‌داند، در دفاع از خود گفت: «پشتکار شما هم قابل تقدیر است. اگر کسی بود که تحصیلات حقوق داشت و اطلاعاتش هم خوب بود، عالی بود. ولی جایگاه من قانونی است. در آیین نامه آمده که این کمیته دارای یک نفر رئیس، یک نایب رئیس و ۵ نفر عضو است.»

عادل فردوسی‌پور هم از عوامل برنامه نود خواست که مشخص کنند چه کسی رئیس کمیته حقوقی است و بعدا مشخص شد که حرف براتی درست بوده. نصیرزاده هم در توجیه این اشتباه خود گفت که مکاتبات فدراسیون فوتبال با کمیته حقوقی فیفا، با شخصی به نام مارکو انجام می‌شود. در حالی که براتی به درستی گفته بود که رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، رئیس کمیته حقوقی فیفا هم هست. حالا مشخص نیست شخصی که با فدراسیون فوتبال ایران مکاتبه می‌کند، کیست و اصلا آیا در فیفا سمتی دارد یا نه؟ نصیرزاده هم وقتی متوجه این موضوع شد، از تعجب جوابی برای این موضوع نداشت.