تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۳:۴۲
کد مطلب : 35963

کلاهبرداران میلیاردی شرق تهران +عکس

افرادی که با خرید اوراق هویتی از سارقان و جعل آن اقدام به اخذ دسته چک از بانکهای مختلف می کردند ، از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی شرق استان تهران دستگیر شدند.

سردار سیروس فتحی فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اعلام این خبر گفت: پس از شکایت تعدادی از اصناف مبنی بر اینکه اعضای خانواده ای با جعل عناوین مختلف اقدام به کلاهبرداری در سطح وسیع از افراد و اشخاص مختلف در سطح شهرهای جنوبی استان کرده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت .

وی تصریح کرد: با تلاشهای به عمل آمده مشخص شد، متهمان با معرفی خود به عنوان صادرکننده مبلمان و فرش ابتدا با خرید اندک و پاس کردن چک ها نسبت به جلب اعتماد کسبه اقدام و سپس با خرید عمده و صدور چکهای بلامحل متواری شده اند.

سردار فتحی افزود: با شروع تحقیقات مشخصات صاحبان چک های ارائه شده از طریق سیستم بانکی استعلام و این افراد به پلیس آگاهی استان فرا خوانده شدند.

وی با اشاره به عدم شناسایی این افراد توسط شکات گفت: در ادامه مشخص شد کلاهبرداران با جعل و سوء استفاده از اوراق هویتی صاحبان چک ها اقدام به افتتاح حساب و اخذ دسته چک کرده اند که با استفاده از اثر انگشت بدست آمده از متهمان هویت و سوابق آنان استعلام و مشخص شد نامبردگان از سابقه داران در امر جعل و کلاهبرداری می باشند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: به دلیل متواری بودن متهمان امکان شناسایی و دستگیری آنان در مرحله اول مقدور نشد تا اینکه با استفاده از منابع و تحقیقات گسترده سرانجام مکان های اسکان و تردد آنان در شهرهای اراک، اصفهان، نجف اباد، شاهین شهر و شهر جدید هشتگرد شناسایی و سرانجام دو نفر ازآنان در شهرهشتگرد دستگیر شدند.

فتحی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقداری اموال کلاهبرداری شده و اوراق جعلی کشف ومتهمان در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی بودند ولی با دلایل به دست آمده و مواجهه با شکات و انجام بازجویی های علمی به کلاهبرداری و جعل هویت و اسناد با خرید اوراق هویتی از سارقان و الصاق عکس و جعل آن در بانکهای و اخد دسته چک اعتراف کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی ارزش اموال کلاهبرداری شده را دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد و ادامه داد: با توجه به ابعاد اتهامات وارده تاکنون ۳۰ نفر از شکات شناسایی که با توجه به دستور مقام قضایی تصویر متهمان در جراید و رسانه های کشوری منتشر می شود تا چنانچه شهروندی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته، برای تشکیل پرونده و رسیدگی به پلیس آگاهی شرق استان تهران واقع در ورامین – روبروی کارخانه قند مراجعه کند.