تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۲:۰۳:۰۱
کد مطلب : 113536
اسپوتنیک؛

کلید جنگ تمام‌عیار زده شد/ هدف اصلی ایران است

… این اقدام عربستان در اصل، ایران را هدف قرار داده و برای ضربه زدن به این کشور بوده اما موجب عصبانیت روس‌ها نیز شده است.

ملک سلمان کلید جنگ تمام‌عیار زده شد/ هدف اصلی ایران است

آل سعود با چراغ‌سبز آمریکا و برای ضربه زدن به ایران، قیمت نفت صادراتی خود به اروپا را کاهش داده اما روس ها نیز از این اقدام ناخرسند هستند و از آن با عنوان “تشدید جنگ نفتی” و “به چالش کشیدن روسیه” یاد کرده اند.

خبرگزاری اسپوتنیک (sputniknews) در گزارشی زیر عنوان “جنگ نفتی: عربستان سعودی به چالش کشیدن روسیه در بازار نفتی اروپا را آغاز کرده است” به این موضوع می‌‌پردازد.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: عربستان سعودی درحال تشدید جنگ نفتی خود است و این کار را با کاهش قیمت نفت صادراتی به بازارهای اروپا انجام داده است.

اسپوتنیک افزود: این اقدام در اصل، ایران را هدف قرار داده و برای ضربه زدن به این کشور بوده است اما بر روسیه نیز تاثیرگذار می باشد.

در ادامه این گزارش آمده است: این در شرایطی است که کاهش یا متوقف کردن تولید و صادرات به هیچ وجه در دستور کار نیست و بازیگران اصلی بازار نفت احتمالا تولید خود را افزایش خواهند داد.

در جریان مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ نیز عربستان با همکاری آمریکا، موجب کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی شد تا بازگشت ایران به بازار نفت را تضعیف کند.

۱۱۱