تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۰:۱۶
کد مطلب : 26804

کمک ۸۰ میلیاردی یک خیر

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: یکی از خیران ایرانی ۸۰ میلیارد تومان در امر مدرسه‌سازی کمک کرده است.

به گزارش  فارس ، محمد‌رضا حافظی ظهر امروز در نخستین انجمن خیرین تجاری‌سازی فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ سال از فعالیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز در کشور می‌گذرد که در این سنین شاهد شکوفایی روز‌افزون این پدیده بوده‌ایم.
وجود ۱۰۰۰ خیر مدرسه‌ساز در جهان

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار خیر مدرسه‌ساز در ایران و بیش از یک‌هزار خیر در خارج از ایران وجود دارد.

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به این‌که خداوند می‌فرماید یک گندم بکار و ۷۰۰ گندم برداشت کن، اذعان داشت: خیران با خداوند معامله می‌کنند چراکه شاهد حضور خیرانی بودیم که یک دانه کاشته و ۲ هزار دانه برداشت کردند.

حافظی با بیان این‌که تمکن مالی در انجام امور خیر شرط نیست، افزود: در انجام کار خیر باید عشق و علاقه وجود داشته باشد و ملاک کار خیر، مدیریت شایسته و امانت‌داری است.

وی گفت: امام راحل نخستین خیر مدرسه‌ساز بودند و فرمودند، تمام کشور باید مدرسه شود و در حال حاضر در تمام استان‌ها، شهرها و روستاها داخل و خارج از کشور شاهد رونق مدرسه‌سازی هستیم.

۱۰ درصد ایرانیان در کشورهای خارجی سکونت دارند

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان این‌که ۱۰ درصد از ملت ایران به صورت اقامت در سطح کشورهای خارجی سکونت دارند، متذکر شد: این افراد زبان ملی و هویت ایرانی خود را فراموش می‌کنند، در مدارس بیگانه به اجبار درس می‌خوانند، در مدارس خارجه بدآموزی می‌بینند اما دولت برای این امر هیچگونه اقدامی انجام نمی‌دهد.

حافظی اضافه کرد: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در امارت متحده عربی در دکه مشغول به تحصیل هستند در صورتیکه فرزندان کشور خودشان در مجلل‌ترین مدارس درس می‌خوانند.

مدارس ترکیه در شأن فرزند ایرانی نیست

وی تصریح کرد: چهار سال پیش در کشور ترکیه حضور یافتم و شاهد بودم فرزندان ایرانی در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که در شأن و جایگاه فرزند ایرانی نیست.

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور تاکید کرد: با ساخت مدرسه توسط خیران در کشورهای خارجی شأن فرزند ایرانی حفظ شده و فرزند ایرانی بدون هیچ دغدغه‌ای می‌تواند به تحصیلات عالیه ادامه دهد.

حافظی از کلنگ‌زنی مدرسه‌ ایرانی در ترکیه خبر داد و افزود: در استانبول زمینی برای احداث مدرسه با تلاش‌های فراوان خریداری شده و به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

به زودی مدرسه ایرانی در ترکیه کلنگ‌زنی می‌شود

وی ادامه داد: برای کلنگ‌زنی این مدرسه جشن بزرگی با حضور بسیاری از مسئولان برگزار و از طریق شبکه جام جم به تمام جهان معرفی می‌شود تا پرچم این امر مقدس در همه‌جای جهان به احتزار درآید.

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور اذعان داشت: در حال حاضر چهار مجمع خیرین مدرسه‌ساز در کانادا تشکیل داده‌ایم که در راستای آن مدرسه ایرانی با معلم و فرهنگ ایرانی اشاعه یابد.

حافظی یادآور شد: هم‌اکنون در ۵۵۰ شهرستان و ۳۱ استان این پرچم را به دوش مردم نهاده‌ و موفق شده‌ایم مدارس یک نوبته و دو نوبته احداث کنیم.

وی از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و افزود: این جشنواره همزمان در سراسر کشور در روز ۳۱ اردیبهشت‌ماه جاری برگزار می‌شود.

کمک ۸۰ میلیارد تومانی یک خیر در امر مدرسه‌سازی

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور بیان کرد: خراسان جنوبی دارای مردمی فرهنگ‌دوست، متدین و با اعتقاد همه‌جانبه است و جایگاه آن در حدی است که با ایجاد انگیزه در خیران می‌توان منویات رهبری را تحقق بخشید.

حافظی یادآور شد: یکی از خیران ایرانی ۸۰ میلیارد تومان در امر مدرسه‌سازی کمک کرده است.

وی ادامه داد: همچنین احداث ۴۲۸ مدرسه در کشور توسط تنها یک نفر از خیران نشان از عشق و علاقه وافر وی به همنوعان است.

این خیر مدرسه‌ساز اضافه کرد: اطمینان کامل دارم اگر هر یک از خیران عاشق کارشان باشند این حرکت پرخیر و برکت آنچنان شکوفا می‌شود که تمامی زمینه‌های اشتغال و شکوفایی ملت و استان فراهم شود.

حافظی خاطرنشان کرد: نخستین مجمع خیرین تجاری‌سازی فناوری در خراسان جنوبی امروز تشکیل جلسه داد و امید است حضور خیران بتواند زمینه‌های اشتغال و شکوفایی این استان را رقم بزند.

سرمایه‌گذاری در راستای تجاری‌سازی فناوری

وی با بیان این‌که مهم‌ترین وظیفه این مجمع سرمایه‌گذاری در راستای تجاری‌سازی فناوری است، افزود: امید است با ایجاد این مجمع سازوکاری برای حمایت خیران از تجاری‌سازی فناوری در خراسان جنوبی ایجاد شده و مشکل بیکاری از این استان رخت بربندد.

  1. سبحان می‌گه:

    اینجانب بسیارعلمی وورزشی وانسانیت گرا ومحقق دانشگاه برن سوییس…هستم ولی چون براساس نقض قانون ازبنیادواینکخ دولت مارامجروح کرده وبه حال خودرهاکرده وبه استضعاف کشیده…است. این عین نامردی است واین نبودان چیزی که امام خمینی ورهبری میگفت دررابطه باجانبازان…

  2. سبحان می‌گه:

    باسلام وامتنان وافر.بنده جانبازجوانم به ادله اینکه دولن وبنیاد بابی توجهی ..مارابه استضعاف کشیدقادربه ازدواج نبودم علیهذا خواهشمندم چنانچه میسور است به اقتضای انفاق براساس سوره ال عمران درامرتکوینی ومقدس ازدواج منویاری کنیدبه امیدتجلی کانهم بنیان مرصوص