تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۴:۲۹
کد مطلب : 84837

کنایه شریعتمداری به رییس جمهور/ پیروی روحانی از «حافظ» خطرناک است!

شریعتمداری در واکنش به سخنان ریاست جمهور در شیراز گفت: پیروی آقای روحانی از حافظ در سیاست خارجی خیلی خطرناک است چون به قول یکی از دوستان حافظ به خاطر یک خال هندو حاضر بود سمرقند و بخارا را از دست بدهد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در واکنش به سخنان ریاست جمهور در شیراز گفت: پیروی آقای روحانی از حافظ در سیاست خارجی خیلی خطرناک است چون به قول یکی از دوستان حافظ به خاطر یک خال هندو حاضر بود سمرقند و بخارا را از دست بدهد.
حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در واکنش به اظهارات حسن روحانی در شیراز که سیاست خارجی دولت یازدهم را پیروی از حافظ دانسته بود در پیامک کوتاهی تصریح کرد: پیروی آقای روحانی از حافظ در سیاست خارجی خیلی خطرناک است چون به قول یکی از دوستان، حافظ به خاطر یک خال هندو حاضر بود سمرقند و بخارا را از دست بدهد آنجا که می‌فرماید:
اگر آن ترک  شیرازی به دست آرد دل ما را
به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را..!
منبع: فارس
 1. AliReza گفت:

  یکنفر نیست بگوید آقای شریعتمداری شما چه مشکلی با مردم ایران دارید که باید اینجوری منزوی باشیم؟
  چرا با شرق ارتباط داشتن و باج دادن به آنها برای دریافت کالا های ضروری مشکلی ندارد ولی ارتباط با غرب در چهارچوب ها چه مشکلی دارد؟
  اگر موضوع اطمینان نداشتن به طرف غربیست همین روسیه چه جنگها و چه مصیبت ها و چه توافقنامه هایی رو به ایران تحمیل کرد . پس چرا باید الآن رابطمون اینجوری باشه
  قبول کنید از اول سیاست خارجی ما مشکل داشت
  چرا پول این ملت باید برای دور زدن تحریم ها بره تو جیب مفسد هایی مثل بابک زنجانی چرا مستقیم نره تو جیب خودمون مگه ارتباط و تعامل با ملت ها چه مشکلی داره
  خدا آخر و عاقبت همه ماروبخیر کنه ، اینها بجای تخریب باید با نقد درست به دولت در توافق خوب کمک کنند نه سعی کنند هم این دولت رو پیش مردم خراب کنند و برای کسب قدرت سعی در بهم زدن توافق شوند ، یکذره هم به منافع مردم نگاه کنید.

 2. پیراسته فر گفت:

  اگر “مدح”امام خمینی رحمه الله علیه ازحافظ ،نبود،خیلی زودترازاینها”حافظ”رابجرم “می”خوری” ومیخانه”رفتن،به خاک سیاه نشانده بودند وشاید حاج حسین در”نیمه پنهان”کیهان ،پرونده قطوری برایش ساخته وپرداخته بود که همه دوستان وارادتمندان حافظ”تکفیر”می شدند.
  حالا یکی بگوید”تفکر”روحانی خطرناک است دردفاع ازحافظ ،یاتفکرحاج حسین آقا درحافظ زدایی؟

 3. رضا گفت:

  رفتار افراد بر چهره انهانمایان می شود!!!