تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۲:۴۶
کد مطلب : 52018

کودک ۳ ساله قربانی انتقام هولناک همسایه

به بهانه اینکه می‌خواهم به خانه مادرم بروم، سوار تاکسی‌ شدم و در بین راه با این ادعا که کیسه زباله همراهم است، جسد پسربچه را که داخل کیسه بود، در جایی رها کردم. پس از اعترافات تکان‌دهنده زن جوان، مأموران پلیس همراه وی راهی محلی شدند که جسد پسربچه در آنجا رها شده بود و توانستند آن را پیدا کنند.

همشهری:زن جوان وقتی کودک ۳ ساله همسایه را در کوچه تنها دید نقشه شوم انتقام‌جویی کشید.

او که از مدت‌ها قبل از همسایه‌شان کینه به دل داشت، فرزند آنها را دزدید و با بی‌رحمی او را به قتل رساند.

بعدازظهر یکی از نخستین روزهای آبان وقتی پسربچه ۳ساله‌ای به نام عرشیا در مقابل‌ خانه‌شان در شهرستان دورود استان لرستان سرگرم بازی بود، ناگهان ناپدید شد و کسی او را ندید. پدر و مادر کودک به تصور اینکه پسرشان به خانه یکی از همسایه‌ها رفته زنگ خانه همسایه‌ها را زدند اما هیچ‌کس فرزند آنها را ندیده بود. حتی در کوچه‌های اطراف نیز اثری از او به‌دست نیامد و وقتی جست‌وجوها به نتیجه نرسید، والدین عرشیا راهی اداره پلیس شدند و خبر از گم شدن پسرشان دادند.

جست‌وجوی بی‌نتیجه
با گذشت یک روز از ناپدید شدن پسربچه، وقتی خبری از او نشد، تیمی از مأموران تحقیقات برای یافتن ردی از وی را شروع کردند. جست‌وجوی اولیه پلیس نیز نتیجه‌ای در برنداشت و هیچ‌کس پسربچه گمشده را ندیده بود و از سرنوشت او خبر نداشت. بررسی‌ها نشان می‌داد که آخرین بار حدود ساعت ۲بعدازظهر عرشیا در حال بازی در مقابل خانه‌شان دیده شده و پس از آن کسی وی را ندیده است.

ماموران پلیس که حدس می‌زدند پسربچه دزدیده شده باشد، تحقیقات خود را روی این فرضیه متمرکز کردند. در بررسی‌های اولیه احتمال آدم‌ربایی با انگیزه اخاذی رد شد چرا که خانواده پسربچه وضع مالی کاملا معمولی داشتند و از طرفی هیچ تماسی از سوی آدم‌ربایان احتمالی مطرح نشده بود. حالا قوی‌ترین فرضیه‌ای که وجود داشت، آدم‌ربایی با انگیزه انتقام‌جویی بود. این در حالی بود که عرشیا بی‌سر و صدا دزدیده شده بود و کسی صدای فریاد و جیغ او را نشنیده بود؛ پس این احتمال وجود داشت فردی که او را دزدیده از قبل با این خانواده آشنایی داشته است.

چه‌کسی با خانواده پسربچه گمشده اختلاف داشت؟ این سؤالی بود که کارآگاهان برای یافتن جواب آن شروع به تحقیق از همسایه‌ها و پدر و مادر پسربچه کردند. هر چند آنها در ابتدا مدعی بودند که با کسی اختلاف ندارند اما در ادامه مشخص شد که این خانواده‌ از مدتی قبل با یکی از همسایه‌ها اختلاف و درگیری داشتند.

مظنون؛ زن باردار
طبق بررسی‌های پلیس تنها کسی که با خانواده پسربچه گمشده اختلاف داشت، همسایه‌ آنها بود. زن همسایه چندین بار با این خانواده مشاجره کرده بود و از آنها کینه به دل داشت. مأموران در ادامه به سراغ این زن‌باردار رفتند تا از او تحقیق کنند. دستپاچگی و رنگ‌پریدگی این زن هنگام تحقیق، شک مأموران را بیشتر کرد و آنها به بازجویی‌ ادامه دادند تا اینکه زن باردار پرده از راز قتل هولناک پسربچه ۳ساله برداشت.

این زن گفت: مدت‌ها بود که با همسایه‌ام مشکل داشتم. آنها به من تهمت زده بودند و همین باعث به‌وجود آمدن اختلافات بین ما شده بود تا جایی که حتی چندبار مشاجره کردیم و از آنها کینه به دل داشتم. وی ادامه داد: حدود ساعت ۲بعدازظهر روز حادثه بود که دیدم عرشیا در کوچه در حال بازی است. کسی داخل کوچه نبود و در یک لحظه فکر انتقام‌جویی به سرم زد. پسربچه مرا می‌شناخت و به همین دلیل بی‌آنکه سر و صدا کند، او را همراه خودم به خانه‌مان بردم. در آن زمان تنها بودم و فکر انتقام‌جویی یک لحظه هم رهایم نمی‌کرد. پسربچه را در سطل آب خفه کردم و پس از آن به آژانس زنگ زدم و تاکسی خواستم.

به بهانه اینکه می‌خواهم به خانه مادرم بروم، سوار تاکسی‌ شدم و در بین راه با این ادعا که کیسه زباله همراهم است، جسد پسربچه را که داخل کیسه بود، در جایی رها کردم. پس از اعترافات تکان‌دهنده زن جوان، مأموران پلیس همراه وی راهی محلی شدند که جسد پسربچه در آنجا رها شده بود و توانستند آن را پیدا کنند.سرهنگ قدرت‌الله دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان با بیان این خبر گفت: بعد از اعترافات زن جنایتکار وی بازداشت شد و تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.