تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۱:۲۱
کد مطلب : 72895

گرد و غبار، ادارات، دانشگاه ها و مدارس آبادان را تعطیل کرد

دستگاه های اجرایی، مراکز آموزش عالی و مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان آبادان به دلیل گرد و غبار و انتشار بیش از حدمجاز ریزگردها در نوبت عصر سه شنبه تعطیل شد.

فرماندار ویژه آبادان روز سه شنبه گفت:تصمیم به تعطیلی دستگاه های اجرایی شهرستان بنا به تصمیم نشست اضطراری کمیته مدیریت بحران اتخاذ شده است.

عزیزالله شهبازی اضافه کرد:بر اساس این تصمیم، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز روز سه شنبه تعطیل است.

وی گفت:مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دائر است و بر اساس برنامه شیفت خود، به شهروندان ارائه خدمت می کند.

معاون استاندار خوزستان از شهروندان خواست، از تردد غیرضروری خودداری کنند.

جواد علوانیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبادان سه شنبه در خصوص تعطیلی مدارس این شهرستان، گفت:به دلیل وزش باد شدید همراه با گرد و غبار، مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم این شهرستان در نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

مدیر کل بحران استانداری خوزستان نیز گفت:به دلیل بروز پدیده گرد و خاک که از ابتدای صبح امروز سه شنبه آغاز و در حال شدید شدن است، تمامی ادارات دولتی در ۱۰ شهرستان استان تعطیل شد.

هاشم بالدی سه شنبه اضافه کرد: تمامی ادارات دولتی شهرستان های اهواز، هندیجان، ماهشهر، رامشیر، بندر امام خمینی (ره)، کارون،باوی، حمیدیه، هویزه و دشت آزادکان امروز سه شنبه تعطیل است.

بر اساس اعلام مراکز ررسمی، هم اکنون شعاع دید در آبادان به کمتر از ۲۰۰ متر رسیده است.

روز گذشته نیز به دلیل بروز پدیده گردو غبار مدارس اهواز در دونوبت صبح وعصر تعطیل شد.

پدیده گرد و خاک از دو هفته پیش در اهواز و بسیاری از شهرستانهای استان خوزستان پدیدار شده و زندگی مردم این استان را مختل کرده است.

بنا به آمار ارائه شده از سوی سازمان محیط زیست بسیاری از شهرهای استان خوزستان و از جمله شهرستان اهواز غلظت گرد و خاک بالای ۶۰ برابر حد مجاز را در این مدت تجربه کرده اند.

مرجع / ایرنا