تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۲:۳۲
کد مطلب : 116960

گزارش لحظه به لحظه والیبال ایران – ایتالیا

ست نخست دیدار دو تیم ایران و ایتالیا با برتری ۲۵ بر ۲۰ ایتالیا به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران دومین دیدار خود در چارچوب هفته سوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ را از ساعت ۲۱ امشب مقابل ایتالیا آغاز کرد. این دیدار در سالنی مملو از هواداران والیبال و با قضاوت داور اول جعفر علی از بحرین و داور دوم ناصر شعبان از مصر برگزار شد.
**ست اول : ایران ۲۰ – ایتالیا ۲۵
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سعید معروف، شهرام محمودی، محمد جواد معنوی نژاد، عادل غلامی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور و لیبرو مهدی مرندی بازیکنان آغاز کننده ایران بودند و در آن طرف میدان هم بلنجینی ایوان زایتسف، عثمانی خوآنتورینا، لوکا وتوری، سیمونه جیانلی، سیمونه بوتی، متئو پیانو و لیبرو ماسیمو کلاچی را به میدان فرستاد.
کم دقتی بازیکنان ایران منجر شد تا دو تیم به تساوی برسند و در امتیاز ۸ برابر شوند.
بازیکنان تیم ملی ایتالیا آغاز کننده این دیدار بودند و توانستند در کسب امتیاز بهتر از بازیکنان ایران عمل کنند و از همان ابتدا اختلاف پوئن خود با ایران را افزایش دهند. دو تیم در حالی راهی دومین وقت ستراحت این دیدار شدند که ایتالیا ۱۶ بر ۱۲ از حریف پیش بود. برتری بازیکنان ایتالیا تا پایان این ست ادامه داشت. و در نهایت این تیم موفق شد اولین ست این دیدار را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود تمام کند.
**ست دوم : ایران ۲۰ – ایتالیا ۲۵
دومین ست این دیدار در ابتدا پایاپای پیش رفت اما در ادامه این تیم ایران بود که پیش افتاد و دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول در ست دوم شدند.  کم دقتی بازیکنان ایران منجر شد تا دو تیم به تساوی برسند و در امتیاز ۸ برابر شوند. با این حال این تیم ایتالیا بود که باز هم پیش افتاد.
سرویس خوب سید محمد موسوی نتیجه را ۱۱ بر ۱۱ کرد. اما دومین سرویس این بازیکن به تور اصابت کرد و بار دیگر ایتالیایی ها را پیش انداخت. امتیاز ۱۴ را تیم ملی ایران زودتر از لاجوردی پوشان از آن خود کرد. امتیازی که به ویدئو چلنج منجر شد و به ایتالیا رسید. دو تیم در امتیاز ۱۳ بر ۱۶ به وقت استراحت فنی بعدی رفتند.
ایران ۱۸ بر ۱۵ عقب افتاده بود که لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد. امتیاز شانزدهم ایران را شهرام محمودی بدست آورد. با این حال برتری سه امتیازی بازیکنان ایتالیا همچنان پا بر جا بود. در ادامه اما ملی پوشان ایران توانستند با دو حمله عالی و سرعتی نتیجه را ۱۹ بر ۲۰ کنند تا بلنجینی تقاضای وقت استراحت کند.
ایتالیایی ها بعد از بازگشت به زمین بار دیگر برتری خود را به شاگردان لوزانو دیکته کرده و ۲۳ بر ۲۰ پیش افتادند. در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایتالیا تمام شد تا ایران ۲ بر صفر عقب بیافتد.
این گزارش در حال بروز رسانی است…